3D tiskárna, tisk prostorových modelů

Ústní maturity 4Lb
Ústní maturity 4Sa
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Sa
Závěrečné zkoušky učebních oborů - písemná část
Praktická část závěrečných zkoušek učňů - 3Tr, studijní volno mají 3Sm a 3Z

Tiskneme přesné prostorové modely

Při 3D tisku používáme technologii spojování prášku lepidlem. Tato technologie byla vyvinuta a uvedena na trh americkým výrobcem, firmou Z Corporation a je velmi rychlá. Princip je velmi podobný obyčejným inkoustovým tiskárnám. 3D tiskárna ovšem nepoužívají inkoust, ale lepidlo, které je standardní tiskovou hlavou po tenkých vrstvách nanášeno na prášek.

Postup výroby modelu (3D tisku) je v zásadě jednoduchý. V první fázi přesune rotující válec tenkou vrstvu prášku do pracovního prostoru a tisková hlava nanese lepidlo ve vodorovném řezu vyráběného modelu. V druhé fázi sjede pracovní plocha o krok směrem dolů, čímž vytvoří prostor pro další vrstvu prášku. Tento postup se opakuje až do zhotovení (vytisknutí) celého prototypu. Výhodou této technologie je skutečnost, že vyráběný díl je po celou dobu a ze všech stran dokonale podepřen okolním (neslepeným) práškem.

Materiály

Díky prášku na bázi sádry v kombinaci s různými infiltranty lze dosáhnou širokého spektra vlastností vyráběných dílů. Pro napouštění modelu používáme vosk, kyanoakrylát nebo lak, dle požadovaných vlastností modelu. Pro pohledové modely doporučujeme lak nebo vosk, který příjemně oživuje barvy. Modely s požadavkem na větší pevnost a lesk napouštíme kyanoakrylátem. Modely, které jsou určeny pro další zpracování, obrábění, vrtání apod., lze doporučit infiltraci dvousložkovou pryskyřicí.

Naše služby

• kontrola modelu, stanovení ceny, výroba modelu, odprášení
  • dle požadavku: napuštění (infiltrace) modelu

Klientům, kteří nemají možnost dodat hotový digitální model, nabízíme výrobu digitálního modelu z výkresové dokumentace nebo fotografie.

Ceny

Cena modelu se počítá na základě spotřeby lepidla a prášku. K přesné kalkulaci je tedy nutné mít model a znát počet kusů. Orientačně se cena pohybuje mezi 20-30 Kč / cm3, dle velikosti modelu.

Technická data

• Rychlost tisku: 2 až 4 vrstvy za minutu
  • Velikost pracovního prostoru:
  • max 200 x 250 x 200 mm
  • Tloušťka vrstvy: 0.089 – 0.102 mm
  • Materiály: sádrokompozitní materiál
  • Rozlišení: 300 x 450 DPI
  • Softwarové požadavky: 3D modely ve formátu STL, VRML a PLY.

Nabídka spolupráce

Jste-li reklamní agentura, grafické či kreativní studio, rozšiřte svou nabídku služeb o 3D modely. Pro obchodní partnery nabízíme zajímavé agenturní provize.

Středa, 24. květen 2017
První ročníky se postupně vystřídají v kinosále na besedě Energie - budoucnost lidstva. Tradičně ji připravila vzdělávací agentura JLM
Úterý, 23. květen 2017
Zatímco 4La dnes končí obhajoby a odpoledne zahajuje ústní maturity, 4Sb ráno k obhajobám maturitních prací nastupuje.
Úterý, 23. květen 2017
3Tr vyjela krátce před závěrečnými zkouškami na odbornou exkurzi do Dřevařských závodů v Lukavci.
Pondělí, 22. květen 2017
Druhý týden ústních maturit: k obhajobám maturitních prací dnes nastupuje třída 4La. Hodně úspěchů!
Pondělí, 22. květen 2017
Desetičlenná skupina žáků s pedagogickým doprovodem vyrazila dnes ráno na týdenní stáž na partnerské škole ve slovinské Škofja Loce
Pátek, 19. květen 2017
Žáci 2.ročníku besedují v kinosále s poslancem Parlamentu EU JUDr. Jiřím Pospíšilem.
Čtvrtek, 18. květen 2017
Dnes odpoledne maturitní zkoušky ve 4P i ve 2N slavnostně zakončíme vyhlášením prvních letošních absolventů.
Středa, 17. květen 2017
Maturity pokračují: ve 4P začínají ústní zkoušky, 2N se přidává obhajobami maturitních prací
Úterý, 16. květen 2017
Profilové maturity letos zahajuje 4P obhajobami maturitních prací. Hodně štěstí - víte, že přeje připraveným?!
Pondělí, 15. květen 2017
Kompletní třetí ročník studijních oborů dnes zahajuje měsíční souvislou praxi ve firmách, nástavbové studium jde do firem na 2 týdny.
Pondělí, 15. květen 2017
Od letoška zavádíme týdenní praxe ve školních dílnách v technickém lyceu. Někomu to třeba pomůže při výběru odborného zaměření
Pátek, 12. květen 2017
Druháci strojaři a stavaři dnes končí svoji měsíční odbornou praxi ve firmách. Od pondělka je zase uvidíme ve školních lavicích.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Úspěšný dětský divadelní soubor ZŠ Komenského v Soběslavi hraje v našem kinosále Oscara Wilda. Přijdeme se podívat.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Výsledky DT přijdou z Cermatu 15.5., poté je rozešleme elektronicky žákům. Výsledky PP přijdou před začátkem ústních zkoušek třídy.
Pátek, 05. květen 2017
Bystré hlavy Táborska přihlášené k obtížnější Matematice+ se soustředily na spádové škole, tedy u nás. Od 9:00 píšeme didaktický test MA+
Pátek, 05. květen 2017
Valná hromada Asociace Enersol probíhá na naší škole právě dnes, vítáme účastníky z celé ČR
Středa, 03. květen 2017
Maturity pokračují didaktickými testy: od 8:00 DT z češtiny, od 12:15 DT z angličtiny. Hodně štěstí!
Středa, 03. květen 2017
Třída 1Sa je dnes na odborné exkurzi v Motoru Jikov
Úterý, 02. květen 2017
A jsou tu maturity! Přejeme všem bystrou hlavu u DT z matematiky od 8 hodin a dobré nápady u PP z angličtiny od 13 hodin