Mezinárodní spolupráce pod křídly Erasmu

1.postupový test z matematiky pro 1.ročník studijních oborů
Podzimní prázdniny pro žáky a studijní volno pro pedagogy 26.-27.10.2017
Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu
Dvoudenní dborná exkurze 1N a 2N - TON Bystřice p.H., WOOD TEC Brno 2. - 3. 11.
Bible a člověk 21.století - pořady pro 1.ročníky ve dnech 6., 8., 9. a 10.11.
DON Tábor dnes hraje školní představení: pro 4.ročníky Ekonomie dobra a zla, pro 3.ročníky Už je tady zas
Prezentace středních škol v Pelhřimově

Mezinárodní spolupráce pod křídly Erasmu

Ve dnech 15. – 21. září se několik studentů z naší školy napříč ročníky i zaměřeními zúčastnilo mezinárodního projektu Erasmus+ KA2, který se tentokrát konal u nás na průmyslovce.

Kurzu se kromě nás zúčastnili studenti ze Slovenska, Polska, Německa, Chorvatska a Slovinska.

Celá akce by se dala rozdělit na dvě části. Ta první, ta „důležitá“, se zaměřila na 3D tisk. Ta druhá, ta „doplňková“, na vzájemné poznávání i objevování krás jižních Čech.

V pátek po příjezdu a uvítání jsme se všichni společně zúčastnili zahájení festivalu „Táborská setkání“. Nechali jsme se pohltit středověkou atmosférou starého Tábora a vším, co nám město nabízelo. V sobotu jsme pokračovali prohlídkou historických památek v centru, navštívili jsme hrad Kotnov, podívali se z věže do daleka a všechny jste nás pak mohli potkat na slavnostním obědě ve Škochově domě. V neděli jsme se vydali do Českého Krumlova. Naštěstí nám na rozdíl od předešlých dnů přálo počasí, a tak jsme si mohli užít procházku zahradami s otáčivým hledištěm, výšlap na Křížový vrch i komentovanou prohlídku zámku tyčícího se vysoko nad řekou. Cestou zpět jsme míjeli jadernou elektrárnu Temelín, a tak jsme se pár slovy o ní zase pomalu vrátili do světa vědy a techniky.

Pondělní ráno nás čekalo zahájení vlastní projektové činnosti.

Studenti byli rozlosováni do 7 mezinárodních týmů. Jednotlivé týmy měly za úkol navrhnout a zkonstruovat část skříně převodovky v programu Inventor. Návrh byl poté vytištěn na 3D tiskárně a musel být součástí finálního výrobku, který jednotlivé skupiny skládaly. Finální výrobek byl na závěr ve středu přede všemi zúčastněnými prezentován včetně vysvětlení pojmů bottom - up, top – down, middle – out. Nebylo to o vítězi, ale o spolupráci, porozumění, kreativitě, nadšení.

Samotná práce byla ještě proložena exkurzí do firmy Kovosvit MAS.

Středa večer byla vyhrazena společné večeři na Pintovce. My studenti jsme po ní odjeli na bowling a pedagogové zůstali na posezení s kapelou.

A přišlo ráno a byl konec. Loučení a odjezd domů. Příští setkání se koná v Polsku. Tak: Zegnaj

text: Anhelina Andrus, Ladislav Bakoš, Gabriela Manová
foto: Martin Hošek

Čtvrtek, 19. říjen 2017
Výuka dnes končí ve 12:25, poté se pedagogové zúčastní kurzu první pomoci
Středa, 18. říjen 2017
Nevíte, jaký obor studovat / čím se vyučit po ZŠ? Navštivte naši expozici na burze středních škol v hotelu Palcát v Táboře!
Pátek, 13. říjen 2017
Žáci mají ředitelské volno, zaměstnanci SPŠ celodenní školení BOZP
Pátek, 13. říjen 2017
Dnes odpoledne zasedá školská rada SPŠ od 15:30 ve sborovně
Čtvrtek, 12. říjen 2017
V Třeboni probíhá prezentace středních škol, samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 12. říjen 2017
Kdo uteče, ten vyhraje. Přesně řečeno, kdo uteče ostatním, vyhraje dnešní závod středoškoláků v přespolním běhu. Fandíme našim!
Středa, 11. říjen 2017
Pozor! Ve škole je klokan! Ovšem klokan matematický - celosvětová soutěž pro bystré a logicky uvažující žáky :-)
Středa, 11. říjen 2017
Vyhráli! kdo? naši kluci. co? pohár středních škol České republiky v lehké atletice - poprvé v historii! Gratulujeme mistrům!
Úterý, 10. říjen 2017
Čtvrťáci strojaři sledují technické novinky průmyslu 4.0 na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
Úterý, 10. říjen 2017
Do Brna na veletrh jsme nepřijeli jen koukat, i když je na co. Naše družstvo strojařů soutěží v CNC programování. Držíme palce!
Pondělí, 09. říjen 2017
Kinosál na celý týden zabralo anglické divadlo. Dnes hraje pro žáky SPŠ, od zítřka pro ostatní SŠ a ZŠ Táborska.
Pondělí, 09. říjen 2017
Dnes a zítra držíme palce našemu lehkoatletickému týmu! Vyhráli jsme kraj, o pohár středních škol bojujeme ve finále ČR v Břeclavi
Sobota, 07. říjen 2017
Čelkovice 2017 - tradiční jízda automobilů - veteránů. Řidiči a diváci jsou ze všech věkových kategorií.
Sobota, 30. září 2017
Maturanti, školní seznam literárních děl k MZ 2017-2018 byl právě zveřejněn. A už vám to začíná odtikávat...
Čtvrtek, 28. září 2017
Je státní svátek, ale pedagogové SPŠ se vydali na 4-denní studijní cestu. Partnerská Technická akadémia Spišská Nová Ves nás čeká :-)
Středa, 27. září 2017
Naši fotbalisté bojují na turnaji technických škol ve Velešíně.
Úterý, 26. září 2017
Sportovní reprezentace prumky začíná lehkoatletickým Pohárem CORNY. Zase vyhrajeme!?!
Pondělí, 25. září 2017
Gratulujeme - našim učňům oboru zedník! Zvítězili v celostátní soutěži odborných dovedností SUSO, v mezinárodním měřítku byli druzí!
Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!