Návštěva Slovinska

Uzavření klasifikace a docházky za 2. pololetí v SASu
schůzka nově přijatých žáků a jejich rodičů od 15 hodin, po třídách podle rozpisu
uzavření přihlášek k podzimnímu termínu maturitních zkoušek
klasifikační pedagogická rada od 13 hodin v kinosále
sportovní den pro 1. - 3. ročníky, součástí bude i výstup na simulovaný Říp ke 100. výročí republiky
ZZ - slavnostní předání výučních listů od 9 hodin ve sborovně školy
Třídnické hodiny - předávání vysvědčení za školní rok 2017 - 2018

Návštěva Slovinska

Minulý týden jsme navštívili jednu z našich partnerských škol ve slovinském městě Škofja Loka. Jelikož šlo o výměnný pobyt, tak mohli naši studenti plně objevovat krásy Slovinska – a že je o co stát!

Přijeli jsme na internát v úterý kolem sedmé hodiny. Znaveni cestou jsme upadli do postelí a připravovali se na náš první den. Druhý den jsme po vydatné snídani opustili naše ubytování a s jedním slovinským učitelem, který se báječně ujal funkce našeho průvodce po zbylých pět dní, jsme vyjeli do Alp. Zde jsme i přes to, že jsme kvůli uzavřené cestě museli změnit program, viděli spoustu věcí od nezasněžených Alp, přes nejvyšší horu Slovinska Triglav, ohromný vodopád, až po pramen řeky Soči. Večer jsme si prohlédli výstavu maturantských prací žáků naší partnerské školy.

Následující den jsme navštívili Škocjanské jeskyně, jedny z největších jeskyní na Slovinsku, kde byla výška jedné z částí jeskyně až 180 metrů! Nezapomenutelný zážitek. Poté jsme odjeli do přístavního městečka Piran, které nás překvapilo svou nádherou. Někteří z nás neodolali a vykoupali se v moři. Tento den jsme absolvovali s našimi slovinskými přáteli, o které jsme se starali v Česku v rámci projektu Erasmus+.

V pátek dopoledne jsme si poslechli prezentace ve Střední průmyslové škole v Škofje Loce. Po prezentacích místních studentů o jejich zahraničních stážích v rámci projektu Erasmus+ nás vedoucí zdejšího Business to Business centra provedl po jejich moderní škole, do které nedávno investovali astronomickou sumu – 6 milionů euro. Je to jeden z důvodů, proč se tato škola řadí mezi jedny z nejlepších průmyslových škol v Evropě. Odpoledne jsme strávili v hlavním městě Ljubljana, kde jsme viděli hlavně historickou část a naší nejoblíbenější atrakci – mezinárodní festival jídla.

V sobotu jsme se rozloučili s internátem a školou a vyrazili jsme na naši poslední zastávku – jezero Bled. A ani tady zdejší průzračně čistá voda některým studentům nedala, museli do ní skočit. Po obědě jsme se rozloučili i s naším průvodcem a vyrazili jsme na cestu domů.

Zažili jsme zde spoustu krásných chvil, proto bych na závěr chtěl všem studentům doporučit, aby se do podobných projektů zapojovali, rozhodně je o co stát.

Vít Syrovátka, 2La

Čtvrtek, 21. červen 2018
Už jen ústní zkoušky dělí třídu 3SmTrT od výučních listů. K jejich dnešnímu zvládnutí všem držíme palce!
Pondělí, 18. červen 2018
Třeťáci, kteří se vrátili ze sportování na Lipně, nastupují na týdenní odborný workshop.
Neděle, 17. červen 2018
Dnes odjíždí další část třeťáků na týdenní sportovní kurz - tentokrát cykloturistický v Rakousku. Hodně našlapaných kilometrů bez nehod!
Pátek, 15. červen 2018
Čerstvé absolventy, jejich rodiče a přátele zveme na slavnostní předávání maturitních vysvědčení v kinosále školy. Gaudeamus igitur...
Pátek, 15. červen 2018
Část 3.ročníku odjíždí na sportovně turistický kurz do Chorvatska. Krásně si užijte týden plný sportu a her a v pořádku se vraťte!
Čtvrtek, 14. červen 2018
Dobrodružství s technikou čeká dnes na českobudějovickém výstavišti. Nezapomeňte navštívit naši venkovní i vnitřní expozici!
Úterý, 12. červen 2018
Zručnost a dovednost budou prokazovat žáci 3SmTrT v praktické části závěrečných zkoušek, začínají právě dnes. Klidnou ruku a rozum do hrsti!
Pondělí, 11. červen 2018
Po maturitách tu máme závěrečné učňovské zkoušky: strojní mechanici, truhláři i tesaři dnes absolvují jejich písemnou část. Hodně štěstí!
Pondělí, 11. červen 2018
3.ročník studijních oborů se vrátil ze souvislé praxe. Část odjíždí na sportovní kurz na Lipně, zbytek zahajuje týdenní odborný workshop.
Pondělí, 11. červen 2018
Na dvoutýdenní souvislou praxi ve školních dílnách nastupují žáci tříd 1Sa, 1Sb, 1P.
Čtvrtek, 07. červen 2018
V úterý odmaturovala 2N, dnes 4P. Opět společné zakončení: pozvánky na slavnost 15.6.2018 pro úspěšné, přihlášky k opravným MZ pro neúspěšné
Středa, 06. červen 2018
Třída 3SmTrT uzavírá své studium: dnes proběhne klasifikační porada, v pátek dostanou ročníkové vysvědčení. A pak už jen závěrečné zkoušky..
Úterý, 05. červen 2018
Po včerejších obhajobách začínají 2N a 4P své ústní zkoušky. A pořád platí, že náhoda pomáhá dobře připraveným... Tak ať se daří!
Pondělí, 04. červen 2018
Na týdenní souvislou praxi do školních dílen dnes nastupují třídy 1La a 1Lb
Pondělí, 04. červen 2018
Poslední týden ústních maturit: dnes obhajují své maturitní práce žáci tříd 2N a 4P. Přejeme hodně štěstí všem poctivě připraveným!
Pátek, 01. červen 2018
Druhá várka maturantů se změnila na absolventy: poslední setkání s předsedou komise, pozvánky na slavnostní předání maturitních vysvědčení!
Pátek, 01. červen 2018
Společného zakončení MZ se zúčastní i ti, kteří u některé zkoušky neuspěli. Dostanou přihlášky k opravné zkoušce a poučení, jak postupovat.
Úterý, 29. květen 2018
4Lb a 4Sb dopoledne dokončí obhajoby maturitních prací, odpoledne začnou ústní zkoušky a potrvají až do pátečního poledne. Ať se daří!
Pondělí, 28. květen 2018
Začíná druhý týden ústních maturit na naší škole: dnes a zítra obhajují své maturitní práce třídy 4Lb a 4Sb. Přejeme hodně úspěchů!
Pondělí, 28. květen 2018
Letos poprvé má souvislou praxi 2.ročník lycea: žáci tříd 2La a 2Lb stráví tento týden ve školních dílnách podle toho, jaké zaměření studují