Po elektrické čtyřkolce zahradní domek

1.postupový test z matematiky pro 1.ročník studijních oborů
Podzimní prázdniny pro žáky a studijní volno pro pedagogy 26.-27.10.2017
Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu
Dvoudenní dborná exkurze 1N a 2N - TON Bystřice p.H., WOOD TEC Brno 2. - 3. 11.
Bible a člověk 21.století - pořady pro 1.ročníky ve dnech 6., 8., 9. a 10.11.
DON Tábor dnes hraje školní představení: pro 4.ročníky Ekonomie dobra a zla, pro 3.ročníky Už je tady zas
Prezentace středních škol v Pelhřimově

Po elektrické čtyřkolce zahradní domek

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor: zdroj: Facebook Solar House Sevilla Erasmus+ SPŠ Tábor 2017

Víte, že je naše průmyslovka zapojena do programu Erasmus+, díky kterému máme my studenti možnost se účastnit zahraničních stáží?

Loni začátkem října se čtrnáct žáků vypravilo do španělské Sevilly a letos na přelomu ledna a února, konkrétně v termínu od 29. ledna do 11. února, dalších čtrnáct z nás, osm „druháků“ a šest „třeťáků“, odcestovalo také do andaluské metropole.  Doprovod, kontrolu a „tatínka“ nám dělal skvělý učitel Jan Charypar.

Tématem této čtrnácti denní stáže byla sluneční energie a její využití, především v rodinných domech. Naším úkolem bylo postavit dřevěný zahradní domek a hliníkové nosné konstrukce solárních fotovoltaických panelů a panelů na ohřev vody, osadit tyto panely, vytvořit rozvody elektrické energie a rozvody vody pro domek a nakonec jsme zapojovali soláry do obvodu.

Ubytování a stravování jsme měli zajištěné na hostelu Inturjoven. Každé odpoledne, kromě víkendu, jsme jezdili hromadnou autobusovou dopravou skoro přes celé město do církevní školy SAFA, kde probíhala naše praxe.  Naším učitelem byl Javier, klidný, optimistický a usměvavý člověk, jenž se o nás staral na výbornou a skvěle jsme si s ním rozuměli. Ti Španělé jsou vůbec úplně jiné povahy, nikam nechvátají, jsou stále dobře naladěni a srší energií.

Ve volném čase jsme poznávali všemožná zákoutí sevillská. Prošli jsme snad všechny památky. Viděli jsme Sevillu z výšky, když jsme byli na dřevěné vyhlídkové plošině Metropol Parasol a staré obranné věži Torre del Oro. Navštívili jsme býčí arénu Plaza de Toros a Plaze de España, světoznámé náměstí hlavně díky druhému dílu Hvězdných válek. Zúčastnili jsme se mše v Katedrále Panny Marie, největší gotické katedrále vůbec a ve třetím největším svatostánku na světě. Podívali jsme se na stadion španělského prvoligového fotbalového celku Realu Betis. Prošli jsme staré Expo z roku 1992. A podnikli jsme výlet do britské kolonie Gibraltaru. Opičky nás uchvátily.

Tato cesta nám doslova učarovala. Nikomu z nás se domu opravdu nechtělo. Moc děkujeme za takovou to příležitost. Největší poděkování patří koordinátorce Natalii Italiano, paní zástupkyni Trávníčkové a v neposlední řadě také panu učiteli Charyparovi.

text: Tomáš Macháček 2La
foto: studenti SPŠ Tábor, zdroj Facebook

Čtvrtek, 19. říjen 2017
Výuka dnes končí ve 12:25, poté se pedagogové zúčastní kurzu první pomoci
Středa, 18. říjen 2017
Nevíte, jaký obor studovat / čím se vyučit po ZŠ? Navštivte naši expozici na burze středních škol v hotelu Palcát v Táboře!
Pátek, 13. říjen 2017
Žáci mají ředitelské volno, zaměstnanci SPŠ celodenní školení BOZP
Pátek, 13. říjen 2017
Dnes odpoledne zasedá školská rada SPŠ od 15:30 ve sborovně
Čtvrtek, 12. říjen 2017
V Třeboni probíhá prezentace středních škol, samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 12. říjen 2017
Kdo uteče, ten vyhraje. Přesně řečeno, kdo uteče ostatním, vyhraje dnešní závod středoškoláků v přespolním běhu. Fandíme našim!
Středa, 11. říjen 2017
Pozor! Ve škole je klokan! Ovšem klokan matematický - celosvětová soutěž pro bystré a logicky uvažující žáky :-)
Středa, 11. říjen 2017
Vyhráli! kdo? naši kluci. co? pohár středních škol České republiky v lehké atletice - poprvé v historii! Gratulujeme mistrům!
Úterý, 10. říjen 2017
Čtvrťáci strojaři sledují technické novinky průmyslu 4.0 na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
Úterý, 10. říjen 2017
Do Brna na veletrh jsme nepřijeli jen koukat, i když je na co. Naše družstvo strojařů soutěží v CNC programování. Držíme palce!
Pondělí, 09. říjen 2017
Kinosál na celý týden zabralo anglické divadlo. Dnes hraje pro žáky SPŠ, od zítřka pro ostatní SŠ a ZŠ Táborska.
Pondělí, 09. říjen 2017
Dnes a zítra držíme palce našemu lehkoatletickému týmu! Vyhráli jsme kraj, o pohár středních škol bojujeme ve finále ČR v Břeclavi
Sobota, 07. říjen 2017
Čelkovice 2017 - tradiční jízda automobilů - veteránů. Řidiči a diváci jsou ze všech věkových kategorií.
Sobota, 30. září 2017
Maturanti, školní seznam literárních děl k MZ 2017-2018 byl právě zveřejněn. A už vám to začíná odtikávat...
Čtvrtek, 28. září 2017
Je státní svátek, ale pedagogové SPŠ se vydali na 4-denní studijní cestu. Partnerská Technická akadémia Spišská Nová Ves nás čeká :-)
Středa, 27. září 2017
Naši fotbalisté bojují na turnaji technických škol ve Velešíně.
Úterý, 26. září 2017
Sportovní reprezentace prumky začíná lehkoatletickým Pohárem CORNY. Zase vyhrajeme!?!
Pondělí, 25. září 2017
Gratulujeme - našim učňům oboru zedník! Zvítězili v celostátní soutěži odborných dovedností SUSO, v mezinárodním měřítku byli druzí!
Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!