V Seville se zrodil elektromobil s logem průmyslovky

Exkurze do Obecního domu v Praze pro 2La
Moravské pašije - představení v DON Tábor pro třídy 1P a 1Sa
Exkurze do JE Temelín pro třídu 2Sb
Maturitní zkouška - písemná práce z CJL podle jednotného zkušebního schematu
Exkurze do JE Temelín pro třídu 2P
Jednotné přijímací zkoušky na SŠ - 1.řádný termín
odborné exkurze: Agrostroj Pelhřimov / 3Sa, Pacovské strojírny / 3Sb
speciální rozvrh pro maturitní třídy, kulturně naučný pořad v armádním klubu pro ostatní

V Seville se zrodil elektromobil s logem průmyslovky

Ve dnech od 9. října. do 22. října 2016 jsme se zúčastnili studentské stáže ve španělské Seville. Kurzu se zúčastnili žáci, kteří navštěvují obor technické lyceum a strojírenství. Bylo nás 12 žáků z třetího ročníku a 2 žáci z ročníku druhého. Dozor nad námi zajišťoval náš kantor Mgr. David Studenovský.

Byli jsme ubytováni v hostelu Inturjoven (zde jsme se i stravovali), odkud jsme denně docházeli na nedalekou autobusovou zastávku, z které jsme jezdili do školy.

Stáž se zaměřovala na problematiku o elektromobilech, jejich zapojení, ale i broušení, svařování, lepení materiálu a na další technické aktivity. Škola byla výborně vybavená, nacházejí se tam místnosti pro svařování, lakování, soustružny, frézárny i místnosti pro programování CNC strojů.  V dílnách na nás dohlíželi 3 učitelé z tamní školy, José, Antonio a Francisco.

Postupovali jsme dle výrobních výkresů, na kterých byly jasně značené kóty, použité pomůcky, ale i samotný postup práce. Nejprve jsme pracovali ve skupinkách, každá pracovala na určitém úkolu, ale pak každý pomáhal tam, kde bylo potřeba. Po dvou týdnech práce jsme vytvořili elektromobil, který byl schopný jet až 30km/h.

Nedílnou součástí kurzu byly také volnočasové aktivity, kterých jsme si užili mnoho. Zajímavý byl výlet na poloostrov Gibraltar, kde žijí drzí makakové, je odtud vidět Afrika a otužilejší z nás se zde stihli i vykoupat v moři. Poblíž hostelu se nachází náměstí Plaza de España, které jsme často a s oblibou navštěvovali. Mnozí z nás se byli podívat v paláci Alcazar. Kulturních památek je zde opravdu mnoho. Nesmím se zapomenout zmínit o fotbalovém zápase, který jsme sehráli s týmem tamní školy. Utkání jsme sice prohráli, ale souboj na penalty jsme i díky našemu skvělému brankáři zvládli a zaslouženě jsme vyhráli.

Stáž bych hodnotil velice úspěšně, přivezli jsme si mnoho zážitků, pracovních zkušeností, ale zažili jsme i spoustu legrace.

text: Vladimír Votava, 3Sb
foto: Martin Hošek, 3La

enlightenedvíce z fotografií ZDE

Středa, 29. březen 2017
Turnaj středních škol v sálové kopané probíhá v Sezimově Ústí s naší účastí
Úterý, 28. březen 2017
Nši florbalisté dnes míří do Prahy na finále TOP8
Pondělí, 27. březen 2017
Včera se vydali do chorvatského Oroslavje účastníci projektu IP-IE ERASMUS+, Čeká je týden s 3D tiskem a přáteli z pěti zemí (D,PL,SL,SK,HR)
Čtvrtek, 23. březen 2017
Jak je důležité míti Filipa, to se dnes dozvědí naši třeťáci v táborském Divadle Oskara Nedbala
Úterý, 21. březen 2017
Maturita, dnes jen nanečisto: didaktický test z angličtiny včetně poslechového subtestu píší čtvrťáci a nástavba 2N
Úterý, 21. březen 2017
Představení Othello v Divadle Pod Palmovkou a středověké umění v Anežském klášteře v Praze zhlédnou lyceisté z 1.ročníku
Pondělí, 20. březen 2017
Krajský florbalový turnaj v Jindřichově Hradci je samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 16. březen 2017
Ověřovací test z matematiky dnes píší všichni čtvrťáci. Opravný / náhradní termín ověřovacího testu mají prváci.
Čtvrtek, 16. březen 2017
Exkurze do Obecního domu a výstava k tomu - to čeká v Praze třídu 2Lb.
Středa, 15. březen 2017
Do Národního technického muzea do Prahy se dnes vydaly třídy 1Sa a 1Lb
Úterý, 14. březen 2017
Začíná národní kolo soutěže Enersol 14.-15.3.2017 v Pelhřimově. V sedmičlenném jihočeském týmu jsou tři reprezentanti od nás. Držíme palce!
Pondělí, 13. březen 2017
Střídání: 1. skupina druháků se vrací z lyžařského kurzu domů, 2.skupina včera do rakouského Lechtalu na týden odjela.
Čtvrtek, 09. březen 2017
Školní kinosál hostí dnes a zítra nejlepší recitátory ze ZŠ táborského okresu na tradiční každoroční soutěži
Pondělí, 06. březen 2017
Po prázdninách zase ve škole. Tedy až na část druháků, kteří dnes odjíždějí na týdenní lyžařský kurs do Rakouska
Pondělí, 06. březen 2017
Evaluační seminář projektu ERASMUS+ / 2.běh odborných stáží v Seville dnes od 8:30 v učebně A454
Úterý, 28. únor 2017
Zájemci o studium, nezapomeňte odevzdat přihlášky! Letos končí lhůta 1.března.
Pondělí, 27. únor 2017
Hurá! Tento týden máme jarní prázdniny!!!
Pátek, 24. únor 2017
Na úřad práce dnes zavítají žáci 3SmTrZ. Naštěstí jen na besedu, doufejme, že jako šikovní řemeslníci nebudou mít o pracovní nabídky nouzi
Středa, 22. únor 2017
Osmáci ze ZŠ Miličín si dnes procvičí zručnost ve strojních dílnách a zítra v dřevařských dílnách naší školy. Zalíbí se jim u nás?
Úterý, 21. únor 2017
Besedy na úřadu práce pro poslední ročníky pokračují. Včera 4P, dnes se jich zúčastní 4La a 4Sb.