V Seville se zrodil elektromobil s logem průmyslovky

Ústní maturity 4Lb
Ústní maturity 4Sa
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Sa
Závěrečné zkoušky učebních oborů - písemná část
Praktická část závěrečných zkoušek učňů - 3Tr, studijní volno mají 3Sm a 3Z

V Seville se zrodil elektromobil s logem průmyslovky

Ve dnech od 9. října. do 22. října 2016 jsme se zúčastnili studentské stáže ve španělské Seville. Kurzu se zúčastnili žáci, kteří navštěvují obor technické lyceum a strojírenství. Bylo nás 12 žáků z třetího ročníku a 2 žáci z ročníku druhého. Dozor nad námi zajišťoval náš kantor Mgr. David Studenovský.

Byli jsme ubytováni v hostelu Inturjoven (zde jsme se i stravovali), odkud jsme denně docházeli na nedalekou autobusovou zastávku, z které jsme jezdili do školy.

Stáž se zaměřovala na problematiku o elektromobilech, jejich zapojení, ale i broušení, svařování, lepení materiálu a na další technické aktivity. Škola byla výborně vybavená, nacházejí se tam místnosti pro svařování, lakování, soustružny, frézárny i místnosti pro programování CNC strojů.  V dílnách na nás dohlíželi 3 učitelé z tamní školy, José, Antonio a Francisco.

Postupovali jsme dle výrobních výkresů, na kterých byly jasně značené kóty, použité pomůcky, ale i samotný postup práce. Nejprve jsme pracovali ve skupinkách, každá pracovala na určitém úkolu, ale pak každý pomáhal tam, kde bylo potřeba. Po dvou týdnech práce jsme vytvořili elektromobil, který byl schopný jet až 30km/h.

Nedílnou součástí kurzu byly také volnočasové aktivity, kterých jsme si užili mnoho. Zajímavý byl výlet na poloostrov Gibraltar, kde žijí drzí makakové, je odtud vidět Afrika a otužilejší z nás se zde stihli i vykoupat v moři. Poblíž hostelu se nachází náměstí Plaza de España, které jsme často a s oblibou navštěvovali. Mnozí z nás se byli podívat v paláci Alcazar. Kulturních památek je zde opravdu mnoho. Nesmím se zapomenout zmínit o fotbalovém zápase, který jsme sehráli s týmem tamní školy. Utkání jsme sice prohráli, ale souboj na penalty jsme i díky našemu skvělému brankáři zvládli a zaslouženě jsme vyhráli.

Stáž bych hodnotil velice úspěšně, přivezli jsme si mnoho zážitků, pracovních zkušeností, ale zažili jsme i spoustu legrace.

text: Vladimír Votava, 3Sb
foto: Martin Hošek, 3La

enlightenedvíce z fotografií ZDE

Středa, 24. květen 2017
První ročníky se postupně vystřídají v kinosále na besedě Energie - budoucnost lidstva. Tradičně ji připravila vzdělávací agentura JLM
Úterý, 23. květen 2017
Zatímco 4La dnes končí obhajoby a odpoledne zahajuje ústní maturity, 4Sb ráno k obhajobám maturitních prací nastupuje.
Úterý, 23. květen 2017
3Tr vyjela krátce před závěrečnými zkouškami na odbornou exkurzi do Dřevařských závodů v Lukavci.
Pondělí, 22. květen 2017
Druhý týden ústních maturit: k obhajobám maturitních prací dnes nastupuje třída 4La. Hodně úspěchů!
Pondělí, 22. květen 2017
Desetičlenná skupina žáků s pedagogickým doprovodem vyrazila dnes ráno na týdenní stáž na partnerské škole ve slovinské Škofja Loce
Pátek, 19. květen 2017
Žáci 2.ročníku besedují v kinosále s poslancem Parlamentu EU JUDr. Jiřím Pospíšilem.
Čtvrtek, 18. květen 2017
Dnes odpoledne maturitní zkoušky ve 4P i ve 2N slavnostně zakončíme vyhlášením prvních letošních absolventů.
Středa, 17. květen 2017
Maturity pokračují: ve 4P začínají ústní zkoušky, 2N se přidává obhajobami maturitních prací
Úterý, 16. květen 2017
Profilové maturity letos zahajuje 4P obhajobami maturitních prací. Hodně štěstí - víte, že přeje připraveným?!
Pondělí, 15. květen 2017
Kompletní třetí ročník studijních oborů dnes zahajuje měsíční souvislou praxi ve firmách, nástavbové studium jde do firem na 2 týdny.
Pondělí, 15. květen 2017
Od letoška zavádíme týdenní praxe ve školních dílnách v technickém lyceu. Někomu to třeba pomůže při výběru odborného zaměření
Pátek, 12. květen 2017
Druháci strojaři a stavaři dnes končí svoji měsíční odbornou praxi ve firmách. Od pondělka je zase uvidíme ve školních lavicích.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Úspěšný dětský divadelní soubor ZŠ Komenského v Soběslavi hraje v našem kinosále Oscara Wilda. Přijdeme se podívat.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Výsledky DT přijdou z Cermatu 15.5., poté je rozešleme elektronicky žákům. Výsledky PP přijdou před začátkem ústních zkoušek třídy.
Pátek, 05. květen 2017
Bystré hlavy Táborska přihlášené k obtížnější Matematice+ se soustředily na spádové škole, tedy u nás. Od 9:00 píšeme didaktický test MA+
Pátek, 05. květen 2017
Valná hromada Asociace Enersol probíhá na naší škole právě dnes, vítáme účastníky z celé ČR
Středa, 03. květen 2017
Maturity pokračují didaktickými testy: od 8:00 DT z češtiny, od 12:15 DT z angličtiny. Hodně štěstí!
Středa, 03. květen 2017
Třída 1Sa je dnes na odborné exkurzi v Motoru Jikov
Úterý, 02. květen 2017
A jsou tu maturity! Přejeme všem bystrou hlavu u DT z matematiky od 8 hodin a dobré nápady u PP z angličtiny od 13 hodin