V Seville se zrodil elektromobil s logem průmyslovky

1.postupový test z matematiky pro 1.ročník studijních oborů
Podzimní prázdniny pro žáky a studijní volno pro pedagogy 26.-27.10.2017
Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu
Dvoudenní dborná exkurze 1N a 2N - TON Bystřice p.H., WOOD TEC Brno 2. - 3. 11.
Bible a člověk 21.století - pořady pro 1.ročníky ve dnech 6., 8., 9. a 10.11.
DON Tábor dnes hraje školní představení: pro 4.ročníky Ekonomie dobra a zla, pro 3.ročníky Už je tady zas
Prezentace středních škol v Pelhřimově

V Seville se zrodil elektromobil s logem průmyslovky

Ve dnech od 9. října. do 22. října 2016 jsme se zúčastnili studentské stáže ve španělské Seville. Kurzu se zúčastnili žáci, kteří navštěvují obor technické lyceum a strojírenství. Bylo nás 12 žáků z třetího ročníku a 2 žáci z ročníku druhého. Dozor nad námi zajišťoval náš kantor Mgr. David Studenovský.

Byli jsme ubytováni v hostelu Inturjoven (zde jsme se i stravovali), odkud jsme denně docházeli na nedalekou autobusovou zastávku, z které jsme jezdili do školy.

Stáž se zaměřovala na problematiku o elektromobilech, jejich zapojení, ale i broušení, svařování, lepení materiálu a na další technické aktivity. Škola byla výborně vybavená, nacházejí se tam místnosti pro svařování, lakování, soustružny, frézárny i místnosti pro programování CNC strojů.  V dílnách na nás dohlíželi 3 učitelé z tamní školy, José, Antonio a Francisco.

Postupovali jsme dle výrobních výkresů, na kterých byly jasně značené kóty, použité pomůcky, ale i samotný postup práce. Nejprve jsme pracovali ve skupinkách, každá pracovala na určitém úkolu, ale pak každý pomáhal tam, kde bylo potřeba. Po dvou týdnech práce jsme vytvořili elektromobil, který byl schopný jet až 30km/h.

Nedílnou součástí kurzu byly také volnočasové aktivity, kterých jsme si užili mnoho. Zajímavý byl výlet na poloostrov Gibraltar, kde žijí drzí makakové, je odtud vidět Afrika a otužilejší z nás se zde stihli i vykoupat v moři. Poblíž hostelu se nachází náměstí Plaza de España, které jsme často a s oblibou navštěvovali. Mnozí z nás se byli podívat v paláci Alcazar. Kulturních památek je zde opravdu mnoho. Nesmím se zapomenout zmínit o fotbalovém zápase, který jsme sehráli s týmem tamní školy. Utkání jsme sice prohráli, ale souboj na penalty jsme i díky našemu skvělému brankáři zvládli a zaslouženě jsme vyhráli.

Stáž bych hodnotil velice úspěšně, přivezli jsme si mnoho zážitků, pracovních zkušeností, ale zažili jsme i spoustu legrace.

text: Vladimír Votava, 3Sb
foto: Martin Hošek, 3La

enlightenedvíce z fotografií ZDE

Čtvrtek, 19. říjen 2017
Výuka dnes končí ve 12:25, poté se pedagogové zúčastní kurzu první pomoci
Středa, 18. říjen 2017
Nevíte, jaký obor studovat / čím se vyučit po ZŠ? Navštivte naši expozici na burze středních škol v hotelu Palcát v Táboře!
Pátek, 13. říjen 2017
Žáci mají ředitelské volno, zaměstnanci SPŠ celodenní školení BOZP
Pátek, 13. říjen 2017
Dnes odpoledne zasedá školská rada SPŠ od 15:30 ve sborovně
Čtvrtek, 12. říjen 2017
V Třeboni probíhá prezentace středních škol, samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 12. říjen 2017
Kdo uteče, ten vyhraje. Přesně řečeno, kdo uteče ostatním, vyhraje dnešní závod středoškoláků v přespolním běhu. Fandíme našim!
Středa, 11. říjen 2017
Pozor! Ve škole je klokan! Ovšem klokan matematický - celosvětová soutěž pro bystré a logicky uvažující žáky :-)
Středa, 11. říjen 2017
Vyhráli! kdo? naši kluci. co? pohár středních škol České republiky v lehké atletice - poprvé v historii! Gratulujeme mistrům!
Úterý, 10. říjen 2017
Čtvrťáci strojaři sledují technické novinky průmyslu 4.0 na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
Úterý, 10. říjen 2017
Do Brna na veletrh jsme nepřijeli jen koukat, i když je na co. Naše družstvo strojařů soutěží v CNC programování. Držíme palce!
Pondělí, 09. říjen 2017
Kinosál na celý týden zabralo anglické divadlo. Dnes hraje pro žáky SPŠ, od zítřka pro ostatní SŠ a ZŠ Táborska.
Pondělí, 09. říjen 2017
Dnes a zítra držíme palce našemu lehkoatletickému týmu! Vyhráli jsme kraj, o pohár středních škol bojujeme ve finále ČR v Břeclavi
Sobota, 07. říjen 2017
Čelkovice 2017 - tradiční jízda automobilů - veteránů. Řidiči a diváci jsou ze všech věkových kategorií.
Sobota, 30. září 2017
Maturanti, školní seznam literárních děl k MZ 2017-2018 byl právě zveřejněn. A už vám to začíná odtikávat...
Čtvrtek, 28. září 2017
Je státní svátek, ale pedagogové SPŠ se vydali na 4-denní studijní cestu. Partnerská Technická akadémia Spišská Nová Ves nás čeká :-)
Středa, 27. září 2017
Naši fotbalisté bojují na turnaji technických škol ve Velešíně.
Úterý, 26. září 2017
Sportovní reprezentace prumky začíná lehkoatletickým Pohárem CORNY. Zase vyhrajeme!?!
Pondělí, 25. září 2017
Gratulujeme - našim učňům oboru zedník! Zvítězili v celostátní soutěži odborných dovedností SUSO, v mezinárodním měřítku byli druzí!
Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!