Aktuality

Co nás čeká

pozítří, 1.3.
Končí termín pro odevzdání přihlášek ke studiu na středních školách pro školní rok 2017-18
za 7 dnů, 6.3.
Evaluační seminář pro účastníky 2.běhu odborných stáží v Seville / ERASMUS+
za 7 dnů, 6.3.
Lyžařský výcvikový kurs v Rakousku pro 2.ročník / 1. běh 6. - 13. 3. 2017
za 10 dnů, 9.3.
Okresní recitační soutěž pro ZŠ v kinosále školy 9. - 10. 3. 2017
za 14 dnů, 13.3.
Lyžařský výcvikový kurs v Rakousku pro 2.ročník / 2. běh 13. - 19. 3. 2017
za 15 dnů, 14.3.
Národní kolo soutěže Enersol 14. - 15. 3. 2017 v Pelhřimově
za 17 dnů, 16.3.
Ověřovací test z matematiky pro 4.ročník

 

 

 

 

 

 

Letošní ENERSOL skončil konferencí v Brně

16.4.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

12. ročník projektu ENERSOL zakončila mezinárodní konference za účasti zástupců České republiky. Slovenska, Rakouska, Polska a Slovinska. Konala se od 14. do 15. dubna v Brně a my jsme byli opět přitom.

Hele,vy jste ale sportovně zaměřená škola,ne?

15.4.2016
SPŠ Tábor: Tým SPŠ

Takovéto a podobné otázky zaznívají v poslední době na sportovních soutěžích táborského okresu a Jihočeského kraje. Podnět k tomu dávají sportovní výsledky studentů táborské průmyslovky. V okrese vyhráli prakticky vše, v kraji nezaostali o moc pozadu.

Pozvánka k přijímacím zkouškám

4.4.2016
SPŠ Tábor: SPŠ Tábor

Vzhledem k blížícím se přijímacím zkouškám na SPŠ Tábor, vám přinášíme podrobnější informace o samotném průběhu přijímacího řízení. V článku naleznete přesné termíny, časy, podmínky a užitečné rady.

Průmyslovka má nejsilnější studenty v kraji

1.4.2016
SPŠ Tábor: Tým SPŠ Tábor

Jindřichův Hradec se již tradičně stává Mekkou nejsilnějších studentů a žáků základních a středních škol v silovém víceboji. Nejinak tomu bylo i na sklonku týdne. Družstvo táborské průmyslovky si zaslouženě dokráčelo pro celkové prvenství.

Z technické olympiády s několika oceněními

31.3.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Technická olympiáda, pořádaná konsorciem středních škol a VŠTE v Českých Budějovicích, se stává stabilní součástí technických aktivit naší školy. Do letošního ročníku jsme přihlásili pět projektů, tři z nich si odnášejí ocenění odborné poroty.

Holky z průmky florbal umí

30.3.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Tento týden proběhla okresní soutěž středních škol ve florbalu dívek. Utkání probíhala v Sezimově Ústí v hale TJ Spartak MAS. Z osmi týmů se naše průmkařky umístily na luxusním třetím místě. Holkám gratulujeme!

Mezi našimi strojaři jsou i dobrovolní pomocníci

30.3.2016
SPŠ Tábor: Monolyže

V polovině března se jeden z našich strojařů, Josef Míka, zúčastnil jako asistent v monolyžařském týmu sportovně-rehabilitačního pobytu dětí s postižením. Akce probíhala pod záštitou organizace Kaňka. V článku naleznete oficiální tiskovou zprávu z pořádané události, fotky i video.

Stavba zámku z vlnité lepenky je výzvou

29.3.2016
SPŠ Tábor: ilustrační foto: zamekhluboka.info

Studenti průmyslovky se zapojili do soutěže Stavba z vlnité lepenky.Tématem letošního ročníku je Národní kulturní památka České republiky. Naši stavaři si za cíl zvolili zámek v Hluboké nad Vltavou. Článek o probíhající soutěži uveřejnil i Týdeník Táborsko.

Postřehy studentů z alpského lyžáku

28.3.2016
SPŠ Tábor: Na svahu

Přinášíme vám fotoreport z "lyžáku", který probíhal ve dvou bězích v měsíci březnu. Naši studenti si týdenní lyžovačky užívali v alpském Warth-Schröckenu. Součástí článku jsou nejen fotky a video, ale i vskutku originální postřehy, které od našich druháků získala Gabriela Manová.

Výstavy sdružení PANT opět na naší škole

22.3.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Stejně jako loňský rok měla naše škola i letos možnost si vypůjčit putovní výstavy od sdružení PANT. Díky tomu se mohli studenti seznámit s osudy dvou významných postav českých dějin - Tomáše Bati a Jana Zajíce. Vybrané expozice byly umístěny v kinosále školy.

Enersol: Národní kolo v Nymburku

18.3.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Tým jihočeských středních škol vedený SPŠ Tábor reprezentoval ve dnech 17. a 18. března svůj kraj na národní konferenci projektu Enersol 2016. Po dvoudenním soutěžení se domů nevracel s prázdnou, do Tábora přivezl pohár za třetí místo v kategorii Enersol a popularizace.

BRI-ES Villach 2016

17.3.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Pod tímto titulkem se skrývá další mezinárodní aktivita naší školy: účast na stejnojmenné mezinárodní konferenci o problematice odborného technického vzdělávání a jeho propojení s podnikovou sférou a na doprovodné žákovské soutěži mechatroniků a autoopravářů.

Martin Šonka nás nenechává v klidu

4.3.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Fandíme Martinu Šonkovi! Přístupem ke sportovnímu létání a ovládání špičkové techniky ukazuje, jak lze dosáhnout nejvyšších cílů v celosvětovém měřítku. Jsme hrdí na to, že je absolventem naší školy a přejeme mu v nové sezóně splnění velkého snu – vítězství v Red Bull Air Race.

Na Aqua-Therm za inspirací

3.3.2016
SPŠ Tábor: SPŠ na Aqua-Thermu 2016

Minulý týden se naši strojaři a stavaři z 1P, 1Sa a 1Sb vydali na Letňanské výstaviště do Prahy. Důvodem jejich cesty byl probíhající 21. Mezinárodní odborný veletrh vytápěcí, ventilační, klimatizační, měřící, regulační, sanitární a ekologické techniky - Aqua-Therm 2016.

Také naši strojní mechanici zabodovali

2.3.2016
SPŠ Tábor: Leontýna Frolíková

To, že obor strojní mechanik není čistě klučičí obor, a že v něm mohou vynikat i děvčata, dokázala tento týden Leontýna Frolíková. Jediná strojní mechanička na průmyslovce se umístila v krajské soutěži na druhém místě a postupuje do celostátní soutěže strojních mechaniků. Sedmou příčku pak obsadil prvák, Vojtěch Podlaha.

SPŠ Tábor jako organizátor silového víceboje

2.3.2016
SPŠ Tábor: Silový víceboj na SPŠ

Minulý týden jsme se stali organizátory okresního kola silového víceboje základních a středních škol. Mezi zúčastněnými vyšla průmka jako jednoznačný vítěz. V článku přikládáme výsledkovou tabulku a fotky ze soutěže.

Krajské kolo projektu Enersol v režii SPŠ Tábor

1.3.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Pojedenácté se letos sešli zástupci jihočeských středních škol, aby v přednáškovém sále SPŠ Tábor představili své soutěžní studentské projekty na téma úspor energií, využití obnovitelných zdrojů energie a snižování emisí v dopravě.

Noc maturáků patřila průmyslovce

29.2.2016
SPŠ Tábor: Noc maturáků - 4Lb

S nešťastným datem plesu se poprali po svém a natočili originální kousek, který z pátku třináctého udělal výjimečný den. Na půdě školy si právem vydobyli první místo v soutěži o nejlepší maturitní video. A tuto sobotu zvítězili podruhé. Ples 4Lb se stal nejlepším maturákem letošní sezóny v celém kraji.

Navštívili jsme Veletrh úspor energií

27.2.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek

Únorová cesta do rakouského Welsu na Veletrh úspor energií patří již několik let k pravidelnému programu táborských průmyslováků. Škola ji pro své studenty pořádá ve spolupráci s českobudějovickým Energy Centre, poradenským střediskem pro hospodárné využívání energie a zvyšování podílu obnovitelných zdrojů energie.

Vítězná šňůra pokračuje

26.2.2016
SPŠ Tábor: Odbíjená na SPŠ

Sportovcům průmyslovky se v letošním školním roce neskutečně daří. Dokázali již vyhrát okresní soutěže v atletice, přespolním běhu, házené, stolním tenise, basketbalu, plavání, florbalu i futsalu. A v tomto týdnu zvítězili i v okresním přeboru středních škol v odbíjené, když postupně přehráli všechny týmy ve skupině.

Stránkování: Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... 26 | Následující

facebook SPŠ TáborKrátké zprávy

Pondělí, 27. únor 2017
Hurá! Tento týden máme jarní prázdniny!!!
Pátek, 24. únor 2017
Na úřad práce dnes zavítají žáci 3SmTrZ. Naštěstí jen na besedu, doufejme, že jako šikovní řemeslníci nebudou mít o pracovní nabídky nouzi
Středa, 22. únor 2017
Osmáci ze ZŠ Miličín si dnes procvičí zručnost ve strojních dílnách a zítra v dřevařských dílnách naší školy. Zalíbí se jim u nás?
Úterý, 21. únor 2017
Besedy na úřadu práce pro poslední ročníky pokračují. Včera 4P, dnes se jich zúčastní 4La a 4Sb.
Pondělí, 20. únor 2017
Víte, co je TOKAMAK? A jaké uplatnění mají nanotechnologie? Vybraní žáci 4La a 4Lb se to dnes dozvědí na semináři na ČVUT v Praze.
Čtvrtek, 16. únor 2017
Besedy na úřadu práce pro poslední ročníky mají dlouhou tradici. Dnes se jich zúčastní 2N a 4Lb, zítra 4Sa.
Středa, 15. únor 2017
Jihočeští vítězové školních kol soutěže Enersol představují své práce v krajském kole v našem kinosále. Máme svá želízka v ohni...
Úterý, 14. únor 2017
Divadelní cestopis doputoval po roce opět do našeho kinosálu. Pro 2.ročníky sehraje školní představení, které osvěží výuku češtiny.
Pondělí, 13. únor 2017
Vítáme naše stážisty ze Sevilly zpět doma! Těšíme se na prezentaci a vyprávění. I letos jsme podali žádost o ERASMUS+, tak doufejte...
Čtvrtek, 09. únor 2017
Žáci 1N, 2T a 3Z jedou do Prahy - navštíví každoroční odbornou výstavu Střechy
Středa, 08. únor 2017
Silový víceboj žáků ZŠ a SŠ vrcholí v tělocvičně SPŠ. Fandíme našim!
Úterý, 07. únor 2017
Víte, jak se mají a co dělají naši stážisté v Seville? Navštivte jejich info na https://www.facebook.com/Sevilla2017CZ/?fref=ts . :-)
Pátek, 03. únor 2017
Zasloužené jednodenní pololetní prázdniny pro žáky a studijní volno pro pedagogy. Od pondělka rozjíždíme 2.pololetí...
Středa, 01. únor 2017
Stavební fakulta VUT Brno informuje dnes naše žáky o možnostech studia po maturitě / prezentace přeložená z 11.ledna
Úterý, 31. leden 2017
Přátelské hokejové utkání mezi žáky SPŠ Tábor a sportovní ZŠ Zborovská rozbouří dopoledne táborský zimní stadion. Přijďte fandit!
Úterý, 31. leden 2017
Po hokeji do školy na třídnickou hodinu a pro výpis z vysvědčení. Nedařilo se? Máš na opravu celé 2.pololetí. Komu se dařilo, toho chválíme
Úterý, 31. leden 2017
Po návratu ze ZS čeká maturanty v kinosále info o pomaturitním studiu jazyků od J.S.Agency a po něm nabídka zaměstnání od firmy DBD
Pondělí, 30. leden 2017
Ve španělské Seville čeká na naše stážisty první pracovní den. Celá stáž je zaměřena na fotovoltaiku a energeticky úsporné stavby.
Pondělí, 30. leden 2017
Jednotné státní přijímačky nanečisto si mohou dnes od 13:15 u nás zkusit všichni zájemci o studium studijních oborů na naší škole
Pondělí, 30. leden 2017
Film Anthropoid v táborském kině Svět zhlédnou dnes po skupinách všichni žáci naší školy.