Centrum technických studií VŠTE v Táboře

Ústní maturity 4Lb
Ústní maturity 4Sa
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Sa
Závěrečné zkoušky učebních oborů - písemná část
Praktická část závěrečných zkoušek učňů - 3Tr, studijní volno mají 3Sm a 3Z

Z technické olympiády s několika oceněními

31.3.2016
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Technická olympiáda, pořádaná konsorciem středních škol a VŠTE v Českých Budějovicích, se stává stabilní součástí technických aktivit naší školy. Do letošního ročníku jsme přihlásili pět projektů, tři z nich si odnášejí ocenění odborné poroty.

Běh pro dětský úsměv

25.11.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Nadační běh pro dětské domovy uspořádala VŠTE v Českých Budějovicích a my jsme nemohli chybět. 35 zástupců SPŠ Tábor předalo své dárky pod vánoční stromek dětem bez rodin, devět statečných se pak postavilo na start.

Technické konsorcium v ČZ Strakonice

20.11.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Technické a vzdělávací konsorcium vzniklo před necelými dvěma roky při VŠTE v Českých Budějovicích a SPŠ Tábor byla jedním ze spoluzakládajících členů. Letošní jednání konsorcia bylo svoláno na čtvrtek 20. listopadu do Strakonic.

VŠTE zahájila poprvé nový akademický rok i v Táboře

29.9.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Poprvé v historii českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické začal její nový akademický rok 2014/15 na dvou místech. Vedle jihočeské metropole byla zahájena výuka v bakalářské specializaci Progresivní materiály v automobilovém průmyslu také v prostorách SPŠ Tábor.

Technická olympiáda: Třetí místo a zvláštní ocenění

25.3.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Z prvního ročníku Olympiády technického a vzdělávacího konsorcia při VŠTE České Budějovice, jehož je SPŠ Tábor spoluzakladatelem, si naši studenti odvezli v konkurenci třinácti prací třetí místo a zvláštní cenu.

Významné osobnosti o etice v podnikání

13.3.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Ekonomika, průmysl, etika v podnikání, ale i v životě společnosti. To byla nosná témata konference, kterou pořádala českobudějovická VŠTE za patronace Jihočeského kraje a Hospodářské komory. Před naplněnou aulou se vystřídalo několik významných osobností českého byznysu.

VŠTE zakládá Centrum technických studií při SPŠ Tábor

14.2.2014
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
Na pátek 14. února 2014 svolaly českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) a SPŠ Tábor ve spolupráci s Městem Tábor tiskovou konferenci, na níž oznámily otevření Centra technických studií v areálu SPŠ na Maredově vrchu.

První rozšířené jednání technického konsorcia

5.9.2013
SPŠ Tábor: Jednání řídíla prorektorka Ing. Ludmila Opekarová, Ph.D.
Ve čtvrtek 5. září se v hlavní budově Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích sešli zástupci středních škol a významných jihočeských firem na jednání technického konsorcia, jehož je SPŠ Tábor zakládajícím členem.

SPŠ Tábor spoluzakladatelem technického konsorcia

23.4.2013
SPŠ Tábor: Ilustrační obrázek
V pondělí 22. dubna byl podpisy čtyř zakladatelů stvrzen vznik Technického vzdělávacího konsorcia při VŠTE v Českých Budějovicích, jehož jedním ze zakládajících členů je také taborská průmyslovka.
Stránkování: 1 |

Středa, 24. květen 2017
První ročníky se postupně vystřídají v kinosále na besedě Energie - budoucnost lidstva. Tradičně ji připravila vzdělávací agentura JLM
Úterý, 23. květen 2017
Zatímco 4La dnes končí obhajoby a odpoledne zahajuje ústní maturity, 4Sb ráno k obhajobám maturitních prací nastupuje.
Úterý, 23. květen 2017
3Tr vyjela krátce před závěrečnými zkouškami na odbornou exkurzi do Dřevařských závodů v Lukavci.
Pondělí, 22. květen 2017
Druhý týden ústních maturit: k obhajobám maturitních prací dnes nastupuje třída 4La. Hodně úspěchů!
Pondělí, 22. květen 2017
Desetičlenná skupina žáků s pedagogickým doprovodem vyrazila dnes ráno na týdenní stáž na partnerské škole ve slovinské Škofja Loce
Pátek, 19. květen 2017
Žáci 2.ročníku besedují v kinosále s poslancem Parlamentu EU JUDr. Jiřím Pospíšilem.
Čtvrtek, 18. květen 2017
Dnes odpoledne maturitní zkoušky ve 4P i ve 2N slavnostně zakončíme vyhlášením prvních letošních absolventů.
Středa, 17. květen 2017
Maturity pokračují: ve 4P začínají ústní zkoušky, 2N se přidává obhajobami maturitních prací
Úterý, 16. květen 2017
Profilové maturity letos zahajuje 4P obhajobami maturitních prací. Hodně štěstí - víte, že přeje připraveným?!
Pondělí, 15. květen 2017
Kompletní třetí ročník studijních oborů dnes zahajuje měsíční souvislou praxi ve firmách, nástavbové studium jde do firem na 2 týdny.
Pondělí, 15. květen 2017
Od letoška zavádíme týdenní praxe ve školních dílnách v technickém lyceu. Někomu to třeba pomůže při výběru odborného zaměření
Pátek, 12. květen 2017
Druháci strojaři a stavaři dnes končí svoji měsíční odbornou praxi ve firmách. Od pondělka je zase uvidíme ve školních lavicích.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Úspěšný dětský divadelní soubor ZŠ Komenského v Soběslavi hraje v našem kinosále Oscara Wilda. Přijdeme se podívat.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Výsledky DT přijdou z Cermatu 15.5., poté je rozešleme elektronicky žákům. Výsledky PP přijdou před začátkem ústních zkoušek třídy.
Pátek, 05. květen 2017
Bystré hlavy Táborska přihlášené k obtížnější Matematice+ se soustředily na spádové škole, tedy u nás. Od 9:00 píšeme didaktický test MA+
Pátek, 05. květen 2017
Valná hromada Asociace Enersol probíhá na naší škole právě dnes, vítáme účastníky z celé ČR
Středa, 03. květen 2017
Maturity pokračují didaktickými testy: od 8:00 DT z češtiny, od 12:15 DT z angličtiny. Hodně štěstí!
Středa, 03. květen 2017
Třída 1Sa je dnes na odborné exkurzi v Motoru Jikov
Úterý, 02. květen 2017
A jsou tu maturity! Přejeme všem bystrou hlavu u DT z matematiky od 8 hodin a dobré nápady u PP z angličtiny od 13 hodin