Atleti SPŠ Tábor mistry republiky

Uzavření klasifikace a docházky za 2. pololetí v SASu
schůzka nově přijatých žáků a jejich rodičů od 15 hodin, po třídách podle rozpisu
uzavření přihlášek k podzimnímu termínu maturitních zkoušek
klasifikační pedagogická rada od 13 hodin v kinosále
sportovní den pro 1. - 3. ročníky, součástí bude i výstup na simulovaný Říp ke 100. výročí republiky
ZZ - slavnostní předání výučních listů od 9 hodin ve sborovně školy
Třídnické hodiny - předávání vysvědčení za školní rok 2017 - 2018

Atleti SPŠ Tábor mistry republiky

Bývá pravidlem, že když se sejde parta ve správný čas na správném místě, dílo se podaří. To platí nejen ve sportovním klání, ale i v pracovním prostředí či při jiných činnostech. Letos se to podařilo atletům táborské SPŠ.

Parta kluků vedená tělocvikáři panem Chotovinským a Strážnickým a trenéry Atletiky Tábor panem Bémem a Borem dokázala projít sítem školní kvalifikace, okresním kolem, krajským finále až do celostátního kola, kde – světe div se – dokázala zvítězit! A to suverénním způsobem – rozdílem téměř 400 bodů před druhým družstvem v pořadí Gymnáziem Jana Škody z Přerova a třetím Gymnáziem Jiřího z Poděbrad z 19-ti zúčastněných škol z celé ČR.

Středoškolský atletický pohár je soutěží týmů středních škol chlapců a dívek. Soutěží 12 vybraných atletů a atletek školy a bojuje v 7 atletických disciplínách, kde rozhoduje každá vteřina a každý centimetr jednotlivého závodníka. Družstvo se snaží získat co nejvyšší bodový zisk. A že nešlo o výkony ledajaké, dosvědčují výkony některých závodníků.

Jakub Škrdleta zaběhl 1500 m za 4:01,07 a čtyřstovku za 51,28. Štěpán Svoboda skočil do výšky 194 cm (v krajském kole 202!!!) a zaběhl sto metrů za 11,62. Sprinter Vladimír Votava překonal sto-metrovou vzdálenost za 11,84 a čtyři sta metrů zaběhl v osobním rekordu 53,68.

Za družstvo průmyslovky dále bodovali Jiří Seidl ve výšce (178 cm), Martin Krause a Jiří Dolejší v kouli (13,86 resp. 12,76), Pavel Švec a Jan Štecher v dálce (576 resp. 541) a Jaroslav Vácha na 1500m (4:38,33).

Vítězům Středoškolského atletického poháru pro rok 2017/18 gratuloval člen ČAS z Prahy Vít Rus, generální sekretář AŠSK ČR J. Mooz a reprezentanti České republiky v tyči a zároveň patroni celé soutěže Jan Kudlička a Jiřina Ptáčníková. Ve škole pak čekalo na úspěšné závodníky vedení školy v čele s ředitelem M. Gausem.

36. ročník SAP v Břeclavi vejde určitě do sportovní historie nejen SPŠ Tábor, ale celé táborské atletiky.

(cho)
zdroj: www.stredoskolskypohar.cz

Čtvrtek, 21. červen 2018
Už jen ústní zkoušky dělí třídu 3SmTrT od výučních listů. K jejich dnešnímu zvládnutí všem držíme palce!
Pondělí, 18. červen 2018
Třeťáci, kteří se vrátili ze sportování na Lipně, nastupují na týdenní odborný workshop.
Neděle, 17. červen 2018
Dnes odjíždí další část třeťáků na týdenní sportovní kurz - tentokrát cykloturistický v Rakousku. Hodně našlapaných kilometrů bez nehod!
Pátek, 15. červen 2018
Čerstvé absolventy, jejich rodiče a přátele zveme na slavnostní předávání maturitních vysvědčení v kinosále školy. Gaudeamus igitur...
Pátek, 15. červen 2018
Část 3.ročníku odjíždí na sportovně turistický kurz do Chorvatska. Krásně si užijte týden plný sportu a her a v pořádku se vraťte!
Čtvrtek, 14. červen 2018
Dobrodružství s technikou čeká dnes na českobudějovickém výstavišti. Nezapomeňte navštívit naši venkovní i vnitřní expozici!
Úterý, 12. červen 2018
Zručnost a dovednost budou prokazovat žáci 3SmTrT v praktické části závěrečných zkoušek, začínají právě dnes. Klidnou ruku a rozum do hrsti!
Pondělí, 11. červen 2018
Po maturitách tu máme závěrečné učňovské zkoušky: strojní mechanici, truhláři i tesaři dnes absolvují jejich písemnou část. Hodně štěstí!
Pondělí, 11. červen 2018
3.ročník studijních oborů se vrátil ze souvislé praxe. Část odjíždí na sportovní kurz na Lipně, zbytek zahajuje týdenní odborný workshop.
Pondělí, 11. červen 2018
Na dvoutýdenní souvislou praxi ve školních dílnách nastupují žáci tříd 1Sa, 1Sb, 1P.
Čtvrtek, 07. červen 2018
V úterý odmaturovala 2N, dnes 4P. Opět společné zakončení: pozvánky na slavnost 15.6.2018 pro úspěšné, přihlášky k opravným MZ pro neúspěšné
Středa, 06. červen 2018
Třída 3SmTrT uzavírá své studium: dnes proběhne klasifikační porada, v pátek dostanou ročníkové vysvědčení. A pak už jen závěrečné zkoušky..
Úterý, 05. červen 2018
Po včerejších obhajobách začínají 2N a 4P své ústní zkoušky. A pořád platí, že náhoda pomáhá dobře připraveným... Tak ať se daří!
Pondělí, 04. červen 2018
Na týdenní souvislou praxi do školních dílen dnes nastupují třídy 1La a 1Lb
Pondělí, 04. červen 2018
Poslední týden ústních maturit: dnes obhajují své maturitní práce žáci tříd 2N a 4P. Přejeme hodně štěstí všem poctivě připraveným!
Pátek, 01. červen 2018
Druhá várka maturantů se změnila na absolventy: poslední setkání s předsedou komise, pozvánky na slavnostní předání maturitních vysvědčení!
Pátek, 01. červen 2018
Společného zakončení MZ se zúčastní i ti, kteří u některé zkoušky neuspěli. Dostanou přihlášky k opravné zkoušce a poučení, jak postupovat.
Úterý, 29. květen 2018
4Lb a 4Sb dopoledne dokončí obhajoby maturitních prací, odpoledne začnou ústní zkoušky a potrvají až do pátečního poledne. Ať se daří!
Pondělí, 28. květen 2018
Začíná druhý týden ústních maturit na naší škole: dnes a zítra obhajují své maturitní práce třídy 4Lb a 4Sb. Přejeme hodně úspěchů!
Pondělí, 28. květen 2018
Letos poprvé má souvislou praxi 2.ročník lycea: žáci tříd 2La a 2Lb stráví tento týden ve školních dílnách podle toho, jaké zaměření studují