Atleti SPŠ Tábor mistry republiky

Advent v Německu - exkurze do Drážďan pro lyceisty - němčináře
Planeta Země - Brazílie, naučný pořad pro 1.ročník lycea v kině Svět

Atleti SPŠ Tábor mistry republiky

Bývá pravidlem, že když se sejde parta ve správný čas na správném místě, dílo se podaří. To platí nejen ve sportovním klání, ale i v pracovním prostředí či při jiných činnostech. Letos se to podařilo atletům táborské SPŠ.

Parta kluků vedená tělocvikáři panem Chotovinským a Strážnickým a trenéry Atletiky Tábor panem Bémem a Borem dokázala projít sítem školní kvalifikace, okresním kolem, krajským finále až do celostátního kola, kde – světe div se – dokázala zvítězit! A to suverénním způsobem – rozdílem téměř 400 bodů před druhým družstvem v pořadí Gymnáziem Jana Škody z Přerova a třetím Gymnáziem Jiřího z Poděbrad z 19-ti zúčastněných škol z celé ČR.

Středoškolský atletický pohár je soutěží týmů středních škol chlapců a dívek. Soutěží 12 vybraných atletů a atletek školy a bojuje v 7 atletických disciplínách, kde rozhoduje každá vteřina a každý centimetr jednotlivého závodníka. Družstvo se snaží získat co nejvyšší bodový zisk. A že nešlo o výkony ledajaké, dosvědčují výkony některých závodníků.

Jakub Škrdleta zaběhl 1500 m za 4:01,07 a čtyřstovku za 51,28. Štěpán Svoboda skočil do výšky 194 cm (v krajském kole 202!!!) a zaběhl sto metrů za 11,62. Sprinter Vladimír Votava překonal sto-metrovou vzdálenost za 11,84 a čtyři sta metrů zaběhl v osobním rekordu 53,68.

Za družstvo průmyslovky dále bodovali Jiří Seidl ve výšce (178 cm), Martin Krause a Jiří Dolejší v kouli (13,86 resp. 12,76), Pavel Švec a Jan Štecher v dálce (576 resp. 541) a Jaroslav Vácha na 1500m (4:38,33).

Vítězům Středoškolského atletického poháru pro rok 2017/18 gratuloval člen ČAS z Prahy Vít Rus, generální sekretář AŠSK ČR J. Mooz a reprezentanti České republiky v tyči a zároveň patroni celé soutěže Jan Kudlička a Jiřina Ptáčníková. Ve škole pak čekalo na úspěšné závodníky vedení školy v čele s ředitelem M. Gausem.

36. ročník SAP v Břeclavi vejde určitě do sportovní historie nejen SPŠ Tábor, ale celé táborské atletiky.

(cho)
zdroj: www.stredoskolskypohar.cz

Pátek, 24. listopad 2017
Další maturitní ples - tentokrát 4La. Ale pozor - dnes stužkujeme a tančíme na Střelnici!
Středa, 22. listopad 2017
Začíná tradiční jihočeská přehlídka středních škol Vzdělání a řemeslo. Až do pátku můžete navštívit i náš stánek na výstavišti v ČB
Pondělí, 20. listopad 2017
Další třídou, která navštíví JE Temelín, bude 4Lb. Maturanti z fyziky mají oči a uši dokořán.
Pondělí, 20. listopad 2017
Ode dneška celý týden budou učitelé 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO) připravovat další díl projektu IP&IE - ERASMUS+ ve slovinské Škofja Loce
Sobota, 18. listopad 2017
Sobotní večer a noc v Palcátu patří maturantům ze 4Sa!!!
Pátek, 17. listopad 2017
Dnešním státním svátkem si připomínáme boj za svobodu a demokracii. Pozor - snadno ji ztratit, těžko získávat zpět!
Středa, 15. listopad 2017
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Do JE Temelín na tradiční exkurzi se dnes vydala třída 2P
Středa, 15. listopad 2017
Včera jsme lovili bobříka informatiky, dnes lovíme medaile z bazénu - na krajském přeboru středních škol v plavání chlapců a dívek :-)
Úterý, 14. listopad 2017
Pssst! Lovíme bobříka informatiky!
Úterý, 14. listopad 2017
Komu zvoní v pozdním odpoledni v uších, o tom se nejspíš mluví na čtvrtletní klasifikační poradě. A to nebývá moc dobré... :-(
Pondělí, 13. listopad 2017
Kdo je z Písku, Milevska, Kovářova a okolí, ten může navštívit naši expozici na písecké burze středních škol
Pondělí, 13. listopad 2017
Třída 4La jede na exkurzi do JE Temelín. Poznatky se jistě hodí k maturitě!
Pátek, 10. listopad 2017
V maturitním plesání pokračujeme v hotelu Palcát se třídou 4Lb. Příjemnou zábavu!
Středa, 08. listopad 2017
Naše basketbalistky bojují pod děravými koši na turnaji středních škol
Úterý, 07. listopad 2017
Táborské DON hraje pro školy: představení Ekonomie dobra a zla navštíví 4.ročníky, třeťáci jdou na představení Už je tady zas.
Úterý, 07. listopad 2017
Zájemci z Vysočiny mohou dnes navštívit naši expozici na prezentaci středních škol v Pelhřimově.
Pondělí, 06. listopad 2017
Ode dneška celý týden se prváci vystřídají na zajímavém pořadu Bible a člověk 21.století. Zem, která nemá své nebe, ztratila všechno -i sebe
Pondělí, 06. listopad 2017
Tento týden probíhají oborové porady: 6.11. pro lyceum, 7.11. pro stavebnictví, 8.11. pro strojírenství a 9.11. pro nástavbu a učební obory
Sobota, 04. listopad 2017
Letošní sezónu maturitních plesů zahajují třídy 4P a 2N. Tradičně zvou všechny příznivce do Palcátu!