Pololetní přátelské hokejové utkání

1.postupový test z matematiky pro 1.ročník studijních oborů
Podzimní prázdniny pro žáky a studijní volno pro pedagogy 26.-27.10.2017
Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu
Dvoudenní dborná exkurze 1N a 2N - TON Bystřice p.H., WOOD TEC Brno 2. - 3. 11.
Bible a člověk 21.století - pořady pro 1.ročníky ve dnech 6., 8., 9. a 10.11.
DON Tábor dnes hraje školní představení: pro 4.ročníky Ekonomie dobra a zla, pro 3.ročníky Už je tady zas
Prezentace středních škol v Pelhřimově

Pololetní přátelské hokejové utkání

Poslední lednový den bývá ve školách zpravidla zasvěcen konci prvního pololetí školního roku a vydávání pololetního vysvědčení. Aby to ale nebyl tak úplně obyčejný den, domluvily se SPŠ strojní a stavební Tábor a ZŠ Zborovská Tábor, že na počest tohoto dne sehrají přátelské hokejové utkání. A nebylo to poprvé. Již před rokem se oba týmy utkaly na Zimním stadionu, jenže tentokrát se jednalo o jinou podívanou. Hrál se hokej a byl to dobrý, kvalitní hokej, o první přestávce vystoupily mladičké krasobruslařky a ve druhé pauze si dali rozstřel ředitelé obou škol. Vše sledovaly stovky spolužáků obou týmů a jak s údivem konstatovali pracovníci stadionu, tolik skandujících lidí táborská hala v hledišti dlouho nezažila.

Hrálo se na tři dvacetiminutové třetiny, jen čas nepřestával běžet ani v době přerušení hry. Taková byla dohoda obou týmů, které se dobře znají. Řada absolventů ze základní školy Zborovská z Pražského sídliště totiž pokračuje ve studiu na táborské průmyslovce, kde díky nadšeným tělocvikářům a silnému školnímu sportovnímu klubu nacházejí perfektní zázemí pro svou aktivní sportovní činnost. Jednou z netradičních opor družstva středoškoláků byla Anna Kotounová, reprezentantka České republiky v ženském hokeji, která ještě minulý rok nastoupila za tým základní školy proti některým ze svých současných spoluhráčů.

Zápas byl bohatý na góly a po dvou třetinách to za stavu 6:3 vypadalo na jasné vítězství průmyslováků. Ti na úvod třetí třetiny navíc přidali ještě dva góly, jenže pak přišlo dramatické zauzlení. Nejprve byl vyloučen jeden ze  středoškoláků za šest hráčů na ledě a vzápětí šel na trestnou lavici další za faul. V přečíslení pět na tři chlapci ze základní školy nejprve snížili a poté neskutečně zdramatizovali závěr zápasu, když téměř srovnali skóre. Půldruhou minutu před koncem byl stav 8:7 v jejich neprospěch, ovšem v tlaku nepolevovali. Bohužel obrana zapomněla na zadní vrátka a v úplném závěru průmyslováci pojistili vítězství posledním gólem utkání na 9:7.

Útěchou pro ZŠ Zborovská může být vítězství v rozstřelu ředitelů obou škol v poměru 2:1 a vzpomínka na loňské vítězství v premiérovém utkání. Bilance je tedy momentálně vyrovnaná a nezbývá se těšit, co přinese za rok již třetí vzájemné měření sil. Jak potvrdili ředitelé, v nastolené tradici určitě chtějí pokračovat. Letos to rozhodně byla skvělá podívaná a zábava jak pro aktéry na ledové ploše, tak pro diváky z obou škol.

(gam)
(Foto: Marcel Gause, Michaela Čížková, Roman Bernát)

Čtvrtek, 19. říjen 2017
Výuka dnes končí ve 12:25, poté se pedagogové zúčastní kurzu první pomoci
Středa, 18. říjen 2017
Nevíte, jaký obor studovat / čím se vyučit po ZŠ? Navštivte naši expozici na burze středních škol v hotelu Palcát v Táboře!
Pátek, 13. říjen 2017
Žáci mají ředitelské volno, zaměstnanci SPŠ celodenní školení BOZP
Pátek, 13. říjen 2017
Dnes odpoledne zasedá školská rada SPŠ od 15:30 ve sborovně
Čtvrtek, 12. říjen 2017
V Třeboni probíhá prezentace středních škol, samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 12. říjen 2017
Kdo uteče, ten vyhraje. Přesně řečeno, kdo uteče ostatním, vyhraje dnešní závod středoškoláků v přespolním běhu. Fandíme našim!
Středa, 11. říjen 2017
Pozor! Ve škole je klokan! Ovšem klokan matematický - celosvětová soutěž pro bystré a logicky uvažující žáky :-)
Středa, 11. říjen 2017
Vyhráli! kdo? naši kluci. co? pohár středních škol České republiky v lehké atletice - poprvé v historii! Gratulujeme mistrům!
Úterý, 10. říjen 2017
Čtvrťáci strojaři sledují technické novinky průmyslu 4.0 na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
Úterý, 10. říjen 2017
Do Brna na veletrh jsme nepřijeli jen koukat, i když je na co. Naše družstvo strojařů soutěží v CNC programování. Držíme palce!
Pondělí, 09. říjen 2017
Kinosál na celý týden zabralo anglické divadlo. Dnes hraje pro žáky SPŠ, od zítřka pro ostatní SŠ a ZŠ Táborska.
Pondělí, 09. říjen 2017
Dnes a zítra držíme palce našemu lehkoatletickému týmu! Vyhráli jsme kraj, o pohár středních škol bojujeme ve finále ČR v Břeclavi
Sobota, 07. říjen 2017
Čelkovice 2017 - tradiční jízda automobilů - veteránů. Řidiči a diváci jsou ze všech věkových kategorií.
Sobota, 30. září 2017
Maturanti, školní seznam literárních děl k MZ 2017-2018 byl právě zveřejněn. A už vám to začíná odtikávat...
Čtvrtek, 28. září 2017
Je státní svátek, ale pedagogové SPŠ se vydali na 4-denní studijní cestu. Partnerská Technická akadémia Spišská Nová Ves nás čeká :-)
Středa, 27. září 2017
Naši fotbalisté bojují na turnaji technických škol ve Velešíně.
Úterý, 26. září 2017
Sportovní reprezentace prumky začíná lehkoatletickým Pohárem CORNY. Zase vyhrajeme!?!
Pondělí, 25. září 2017
Gratulujeme - našim učňům oboru zedník! Zvítězili v celostátní soutěži odborných dovedností SUSO, v mezinárodním měřítku byli druzí!
Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!