Průmyslováci bojovali o šachový trůn

1.postupový test z matematiky pro 1.ročník studijních oborů
Podzimní prázdniny pro žáky a studijní volno pro pedagogy 26.-27.10.2017
Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu
Dvoudenní dborná exkurze 1N a 2N - TON Bystřice p.H., WOOD TEC Brno 2. - 3. 11.
Bible a člověk 21.století - pořady pro 1.ročníky ve dnech 6., 8., 9. a 10.11.
DON Tábor dnes hraje školní představení: pro 4.ročníky Ekonomie dobra a zla, pro 3.ročníky Už je tady zas
Prezentace středních škol v Pelhřimově

Průmyslováci bojovali o šachový trůn

Ve středu 5. dubna 2017 se naše družstvo, ve složení Daniel Vlach, Lukáš Humhal, Jan Svoboda a Ondřej Lachout, se utkalo na šachovém přeboru škol s dalšími středoškolskými týmy.

Daniel Vlach, jako hráč na první šachovnici se utkával s nejlepšími hráči za soupeřova družstva. Jeho úloha nebyla jednoduchá, přesto dokázal vybojovat 2,5 bodu. Považuji to za velký úspěch, protože vyjma dvou soupeřů, byli všichni soupeři o mnoho silnější. Byli to hráči, kteří se šachům věnují na sportovní úrovni a sbírají krajské i republikové úspěchy. Proto i remíza s táborským rivalem z Gymnázia Pierra de Coubertina je velice cenná. Daniel se utkal i s nejlepším hráčem celého turnaje Janem Miesbauerem, který s elem 2116 dokáže potrápit i porazit zkušené poloprofesionální hráče.

Na druhou šachovnici jsme postavili zkušeného Lukáše Humhala a uhrál krásné 3 body. Lukáš se potkal se dvěma "závodními hráči", proti kterým dlouho odolával. Ovšem jeho dvě prohry se začínajícími hráči za Prachatice a Volyni byly trochu nemilé překvapení.

Třetí desku hájil Jan Svoboda a také uhrál 3 body. Zatímco průměr Lukášových soupeřů byl slabší, Jan se musel utkat se soupeři, kteří byli v průměru silnější než Honza. Proto jsou jeho body pro družstvo velkou pomocí.

Ondřej Lachout sbíral body na čtvrté šachovnici a podařilo se mu ukořistit taktéž 3 body. Ondřejovi soupeři byli papírově slabší, přesto se některým podařilo Ondru vlákat do pasti. Šachisté vědí, že papírová síla soupeře nepředpovídá výsledek partie.

Na závěr bych chtěl všem klukům poděkovat za výbornou reprezentaci školy, sportovní chování při hře i mino ni. Konečné 5. místo z 11 zúčastněných týmů je dobrý výsledek.

Věřím, že pro příští rok se k nám do týmu přihlásí i další dobří hráči naší školy.

Není důležité vyhrát, ale ukázat soupeřům, že se jich nebojíme.

(kad)
(foto: Jaroslav Kadlec)

Čtvrtek, 19. říjen 2017
Výuka dnes končí ve 12:25, poté se pedagogové zúčastní kurzu první pomoci
Středa, 18. říjen 2017
Nevíte, jaký obor studovat / čím se vyučit po ZŠ? Navštivte naši expozici na burze středních škol v hotelu Palcát v Táboře!
Pátek, 13. říjen 2017
Žáci mají ředitelské volno, zaměstnanci SPŠ celodenní školení BOZP
Pátek, 13. říjen 2017
Dnes odpoledne zasedá školská rada SPŠ od 15:30 ve sborovně
Čtvrtek, 12. říjen 2017
V Třeboni probíhá prezentace středních škol, samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 12. říjen 2017
Kdo uteče, ten vyhraje. Přesně řečeno, kdo uteče ostatním, vyhraje dnešní závod středoškoláků v přespolním běhu. Fandíme našim!
Středa, 11. říjen 2017
Pozor! Ve škole je klokan! Ovšem klokan matematický - celosvětová soutěž pro bystré a logicky uvažující žáky :-)
Středa, 11. říjen 2017
Vyhráli! kdo? naši kluci. co? pohár středních škol České republiky v lehké atletice - poprvé v historii! Gratulujeme mistrům!
Úterý, 10. říjen 2017
Čtvrťáci strojaři sledují technické novinky průmyslu 4.0 na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
Úterý, 10. říjen 2017
Do Brna na veletrh jsme nepřijeli jen koukat, i když je na co. Naše družstvo strojařů soutěží v CNC programování. Držíme palce!
Pondělí, 09. říjen 2017
Kinosál na celý týden zabralo anglické divadlo. Dnes hraje pro žáky SPŠ, od zítřka pro ostatní SŠ a ZŠ Táborska.
Pondělí, 09. říjen 2017
Dnes a zítra držíme palce našemu lehkoatletickému týmu! Vyhráli jsme kraj, o pohár středních škol bojujeme ve finále ČR v Břeclavi
Sobota, 07. říjen 2017
Čelkovice 2017 - tradiční jízda automobilů - veteránů. Řidiči a diváci jsou ze všech věkových kategorií.
Sobota, 30. září 2017
Maturanti, školní seznam literárních děl k MZ 2017-2018 byl právě zveřejněn. A už vám to začíná odtikávat...
Čtvrtek, 28. září 2017
Je státní svátek, ale pedagogové SPŠ se vydali na 4-denní studijní cestu. Partnerská Technická akadémia Spišská Nová Ves nás čeká :-)
Středa, 27. září 2017
Naši fotbalisté bojují na turnaji technických škol ve Velešíně.
Úterý, 26. září 2017
Sportovní reprezentace prumky začíná lehkoatletickým Pohárem CORNY. Zase vyhrajeme!?!
Pondělí, 25. září 2017
Gratulujeme - našim učňům oboru zedník! Zvítězili v celostátní soutěži odborných dovedností SUSO, v mezinárodním měřítku byli druzí!
Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!