Andělsky čertovská nadílka naruby

Uzavření klasifikace a docházky za 2. pololetí v SASu
schůzka nově přijatých žáků a jejich rodičů od 15 hodin, po třídách podle rozpisu
uzavření přihlášek k podzimnímu termínu maturitních zkoušek
klasifikační pedagogická rada od 13 hodin v kinosále
sportovní den pro 1. - 3. ročníky, součástí bude i výstup na simulovaný Říp ke 100. výročí republiky
ZZ - slavnostní předání výučních listů od 9 hodin ve sborovně školy
Třídnické hodiny - předávání vysvědčení za školní rok 2017 - 2018

Andělsky čertovská nadílka naruby

Blížil se první z prosincových svátečních dnů (za svátek ho logicky považuji, přestože oficiálním svátkem není, a jako bývalé dítě na něj nejen rád vzpomínám, ale s chutí si jej připomínám i v dospělosti), když mi do mailu přistála zpráva od třídy 4La a Gábiny Manové a v ní stálo:

Jednou nohou v čase rozjímání, ticha, lehkého chvění pojďme podat alespoň jednu ruku.

Zítra během dne vás i třídy navštíví skupinka studentů ze 4La. Vzpomeňme na všechny, kteří nás opatrují, vzpomeňme na všechny, které opatrujeme my, a zkusme spojit síly a trochu pomoci těm, kteří takové opatrování nemají.

Vím, že charitativních sbírek je kolem Vánoc opravdu hodně, ale pojďme  naše studenty v této akci podpořit. Je hezké, že přišli sami s takovým nápadem. Je to důležitá dovednost, kterou bychom měli posílat dál – Dávat a nic nečekat.

A venku sněží a je lehce bílo.

Ať vždycky můžeme dávat!

Gábina

Skvělý nápad a ta symbolika! Svatý Mikuláš, čert a ANDĚL patří neodmyslitelně k začátku prosince. Pomoci v tento čas několika desetikorunami nebo třeba stovkou od každého z nás nadaci DOBRÝ ANDĚL, která následně z peněžních darů pomáhá pravidelnými měsíčními příspěvky rodinám s dětmi v tíživé situaci, kde rodič nebo některé z dětí těžce onemocněli, bylo to nejmenší, co jsme mohli jako škola pro nadaci udělat. Věřím, že skutečně nikdo z nás za to nic nečekal. A přesto jsme se dočkali. Studenti nejen vybírali, ale především zahráli, zazpívali a jak si to hezky užívali, přenesli na nás tu sváteční náladu čehosi nevšedního. Vzpomněl jsem si, jak jsem jako dítě rok co rok nervózně přešlapoval v čekání na cinknutí zvonku z pokoje, kde jsem pak na míse našel ovoce, ořechy, sladkosti a občas taky trošku pekelnického uhlí.

Přeju nám všem a zejména rodinám podporovaným z nadace DOBRÝ ANDĚL, aby si každoročně mohly v tento andělsky čertovský čas vyvolat obyčejně nevšední pocit při vzpomínce na radost přijímání a vzácnost dávání.

(gam)
(foto: studenti 4La)

Čtvrtek, 21. červen 2018
Už jen ústní zkoušky dělí třídu 3SmTrT od výučních listů. K jejich dnešnímu zvládnutí všem držíme palce!
Pondělí, 18. červen 2018
Třeťáci, kteří se vrátili ze sportování na Lipně, nastupují na týdenní odborný workshop.
Neděle, 17. červen 2018
Dnes odjíždí další část třeťáků na týdenní sportovní kurz - tentokrát cykloturistický v Rakousku. Hodně našlapaných kilometrů bez nehod!
Pátek, 15. červen 2018
Čerstvé absolventy, jejich rodiče a přátele zveme na slavnostní předávání maturitních vysvědčení v kinosále školy. Gaudeamus igitur...
Pátek, 15. červen 2018
Část 3.ročníku odjíždí na sportovně turistický kurz do Chorvatska. Krásně si užijte týden plný sportu a her a v pořádku se vraťte!
Čtvrtek, 14. červen 2018
Dobrodružství s technikou čeká dnes na českobudějovickém výstavišti. Nezapomeňte navštívit naši venkovní i vnitřní expozici!
Úterý, 12. červen 2018
Zručnost a dovednost budou prokazovat žáci 3SmTrT v praktické části závěrečných zkoušek, začínají právě dnes. Klidnou ruku a rozum do hrsti!
Pondělí, 11. červen 2018
Po maturitách tu máme závěrečné učňovské zkoušky: strojní mechanici, truhláři i tesaři dnes absolvují jejich písemnou část. Hodně štěstí!
Pondělí, 11. červen 2018
3.ročník studijních oborů se vrátil ze souvislé praxe. Část odjíždí na sportovní kurz na Lipně, zbytek zahajuje týdenní odborný workshop.
Pondělí, 11. červen 2018
Na dvoutýdenní souvislou praxi ve školních dílnách nastupují žáci tříd 1Sa, 1Sb, 1P.
Čtvrtek, 07. červen 2018
V úterý odmaturovala 2N, dnes 4P. Opět společné zakončení: pozvánky na slavnost 15.6.2018 pro úspěšné, přihlášky k opravným MZ pro neúspěšné
Středa, 06. červen 2018
Třída 3SmTrT uzavírá své studium: dnes proběhne klasifikační porada, v pátek dostanou ročníkové vysvědčení. A pak už jen závěrečné zkoušky..
Úterý, 05. červen 2018
Po včerejších obhajobách začínají 2N a 4P své ústní zkoušky. A pořád platí, že náhoda pomáhá dobře připraveným... Tak ať se daří!
Pondělí, 04. červen 2018
Na týdenní souvislou praxi do školních dílen dnes nastupují třídy 1La a 1Lb
Pondělí, 04. červen 2018
Poslední týden ústních maturit: dnes obhajují své maturitní práce žáci tříd 2N a 4P. Přejeme hodně štěstí všem poctivě připraveným!
Pátek, 01. červen 2018
Druhá várka maturantů se změnila na absolventy: poslední setkání s předsedou komise, pozvánky na slavnostní předání maturitních vysvědčení!
Pátek, 01. červen 2018
Společného zakončení MZ se zúčastní i ti, kteří u některé zkoušky neuspěli. Dostanou přihlášky k opravné zkoušce a poučení, jak postupovat.
Úterý, 29. květen 2018
4Lb a 4Sb dopoledne dokončí obhajoby maturitních prací, odpoledne začnou ústní zkoušky a potrvají až do pátečního poledne. Ať se daří!
Pondělí, 28. květen 2018
Začíná druhý týden ústních maturit na naší škole: dnes a zítra obhajují své maturitní práce třídy 4Lb a 4Sb. Přejeme hodně úspěchů!
Pondělí, 28. květen 2018
Letos poprvé má souvislou praxi 2.ročník lycea: žáci tříd 2La a 2Lb stráví tento týden ve školních dílnách podle toho, jaké zaměření studují