Do Čelkovic již tuto sobotu

1.postupový test z matematiky pro 1.ročník studijních oborů
Podzimní prázdniny pro žáky a studijní volno pro pedagogy 26.-27.10.2017
Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu
Dvoudenní dborná exkurze 1N a 2N - TON Bystřice p.H., WOOD TEC Brno 2. - 3. 11.
Bible a člověk 21.století - pořady pro 1.ročníky ve dnech 6., 8., 9. a 10.11.
DON Tábor dnes hraje školní představení: pro 4.ročníky Ekonomie dobra a zla, pro 3.ročníky Už je tady zas
Prezentace středních škol v Pelhřimově

Do Čelkovic již tuto sobotu

Do startu 16. ročníku setkání historických vozidel v Táboře-Čelkovicích zbývá jen pár dní. Posádky se postaví na start již tuto sobotu, tedy 7. října 2017. A protože se současně jedná o závěrečnou soutěž Jihočeského poháru s vyhlášením nového držitele Putovního poháru hejtmana Jihočeského kraje, očekávají pořadatelé z táborské průmyslové školy silnou účast ve všech vypsaných soutěžních kategoriích. Letošní trasa povede malebnou krajinou babího léta mezi Táborem a Milevskem v celkové délce 90 km s několika speciálními testy pravidelnosti a kontrolními stanovišti, chybět nebude ani bohatý doprovodný program. Prezence účastníků proběhne jako obvykle od 8.00 hodin u průmyslovky na Maredově vrchu, odsud odstartují první vozidla o hodinu později. Nedílnou součástí soutěžního dne je průjezd čelkovickými serpentinami a od loňska také rychlostní zkouška se slalomem na parkovišti u zimního stadionu v Táboře. Ani odpolední vyhlášení výsledků s programem od 14.00 hodin v historickém centru Tábora na Žižkově náměstí se nemění. Novinkou je polední zastávka v Milevsku, kam soutěžící zamíří vůbec poprvé. Parkoviště před ZVVZ se zaplní kolem 11. hodiny a po dvouhodinové přestávce spojené s výstavou historických motocyklů a automobilů vyrazí přes Jistebnici zpět do Tábora.

Pro diváky je nachystána ještě jedna, ne často vídaná atrakce. Letos uplynulo přesně 40 let od významného úspěchu mladoboleslavské automobilky Škoda na Rallye Monte Carlo 1977, kde soutěžní kupé Š 130 RS obsadilo první dvě místa v kategorii do 1300 cm3 a nechalo za sebou řadu favorizovaných konkurentů. Pořadatelům se podařilo zajistit tento rallyeový automobil v továrních barvách tehdejší posádky Zapadlo/Motal s původním startovním číslem 44. A nejen to. Díky těsnému partnerství SPŠ Tábor se společností ČK motorsport, která stojí za pořádáním Rallye Český Krumlov, South Bohemia Classic, New Energies Rallye a dalších motoristických podniků na jihu Čech, ho doprovodí další dvě ostré stotřicítky v roli předjezdců. Společně s nimi se tak můžete těšit na téměř dvě stovky historických vozidel, která budou první říjnovou sobotu projíždět po cestách mezi Táborem a Milevskem.

Čtvrtek, 19. říjen 2017
Výuka dnes končí ve 12:25, poté se pedagogové zúčastní kurzu první pomoci
Středa, 18. říjen 2017
Nevíte, jaký obor studovat / čím se vyučit po ZŠ? Navštivte naši expozici na burze středních škol v hotelu Palcát v Táboře!
Pátek, 13. říjen 2017
Žáci mají ředitelské volno, zaměstnanci SPŠ celodenní školení BOZP
Pátek, 13. říjen 2017
Dnes odpoledne zasedá školská rada SPŠ od 15:30 ve sborovně
Čtvrtek, 12. říjen 2017
V Třeboni probíhá prezentace středních škol, samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 12. říjen 2017
Kdo uteče, ten vyhraje. Přesně řečeno, kdo uteče ostatním, vyhraje dnešní závod středoškoláků v přespolním běhu. Fandíme našim!
Středa, 11. říjen 2017
Pozor! Ve škole je klokan! Ovšem klokan matematický - celosvětová soutěž pro bystré a logicky uvažující žáky :-)
Středa, 11. říjen 2017
Vyhráli! kdo? naši kluci. co? pohár středních škol České republiky v lehké atletice - poprvé v historii! Gratulujeme mistrům!
Úterý, 10. říjen 2017
Čtvrťáci strojaři sledují technické novinky průmyslu 4.0 na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
Úterý, 10. říjen 2017
Do Brna na veletrh jsme nepřijeli jen koukat, i když je na co. Naše družstvo strojařů soutěží v CNC programování. Držíme palce!
Pondělí, 09. říjen 2017
Kinosál na celý týden zabralo anglické divadlo. Dnes hraje pro žáky SPŠ, od zítřka pro ostatní SŠ a ZŠ Táborska.
Pondělí, 09. říjen 2017
Dnes a zítra držíme palce našemu lehkoatletickému týmu! Vyhráli jsme kraj, o pohár středních škol bojujeme ve finále ČR v Břeclavi
Sobota, 07. říjen 2017
Čelkovice 2017 - tradiční jízda automobilů - veteránů. Řidiči a diváci jsou ze všech věkových kategorií.
Sobota, 30. září 2017
Maturanti, školní seznam literárních děl k MZ 2017-2018 byl právě zveřejněn. A už vám to začíná odtikávat...
Čtvrtek, 28. září 2017
Je státní svátek, ale pedagogové SPŠ se vydali na 4-denní studijní cestu. Partnerská Technická akadémia Spišská Nová Ves nás čeká :-)
Středa, 27. září 2017
Naši fotbalisté bojují na turnaji technických škol ve Velešíně.
Úterý, 26. září 2017
Sportovní reprezentace prumky začíná lehkoatletickým Pohárem CORNY. Zase vyhrajeme!?!
Pondělí, 25. září 2017
Gratulujeme - našim učňům oboru zedník! Zvítězili v celostátní soutěži odborných dovedností SUSO, v mezinárodním měřítku byli druzí!
Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!