Energie, emise, voda, životní prostředí

Ústní maturity 4Lb
Ústní maturity 4Sa
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Sa
Závěrečné zkoušky učebních oborů - písemná část
Praktická část závěrečných zkoušek učňů - 3Tr, studijní volno mají 3Sm a 3Z

Energie, emise, voda, životní prostředí

Všemi těmito tématy se každoročně zabývají studenti jihočeských středních škol ve svých odborných pracích v rámci projektu Enersol pod vedením SPŠ Tábor, která je regionálním centrem tohoto projektu pro Jihočeský kraj. Projekt Enersol letos vrcholil na konci dubna mezinárodní konferencí v Hluboké nad Vltavou. K tomu, aby se studenti mohli zúčastnit takové prestižní přehlídky, museli nejprve absolvovat únorové krajské kolo a také úspěšně vystoupit na národní přehlídce. Na ní si sedmičlenný studentský tým, reprezentující Jihočeský kraj, zajistil v konkurenci ostatních krajů vynikající čtvrtou pozici.

Před mezinárodní konferencí přibyl SPŠ Tábor ještě jeden významný úkol. Kromě vybraných účastníků za Jihočeský kraj musela zabezpečit účast zástupců svých partnerských zahraničních škol ze Slovinska a Bavorska. Tady pomohla dlouholetá spolupráce s technickou střední školou ze slovinské Škofja Loky, která je od roku 2006 partnerským městem Tábora. Účast bavorských studentů měla v projektu Enersol sice svou premiéru, ale ani v tomto případě se nejednalo o krok do neznáma. Europa Berufsschule z hornofalckého Weidenu s táborskou průmyslovkou spolupracuje již čtvrtým rokem, a tak bylo na co navazovat.

Ročník 2017 má Enersol a s ním SPŠ Tábor zdárně za sebou. Příští rok je ovšem čeká nová výzva. Mezinárodní konference projektu Enersol se poprvé uskuteční v Rakousku. I tam chce táborská průmyslovka úspěšně reprezentovat Jihočeský kraj a především své město. Témat na kvalitní původní studentské práce z oblasti alternativních zdrojů energie, energetických úspor ve stavebnictví, snižování emisí v dopravě a hospodárného využívání vody je naštěstí dostatek.

(gam)
foto: Marcel Gause

Středa, 24. květen 2017
První ročníky se postupně vystřídají v kinosále na besedě Energie - budoucnost lidstva. Tradičně ji připravila vzdělávací agentura JLM
Úterý, 23. květen 2017
Zatímco 4La dnes končí obhajoby a odpoledne zahajuje ústní maturity, 4Sb ráno k obhajobám maturitních prací nastupuje.
Úterý, 23. květen 2017
3Tr vyjela krátce před závěrečnými zkouškami na odbornou exkurzi do Dřevařských závodů v Lukavci.
Pondělí, 22. květen 2017
Druhý týden ústních maturit: k obhajobám maturitních prací dnes nastupuje třída 4La. Hodně úspěchů!
Pondělí, 22. květen 2017
Desetičlenná skupina žáků s pedagogickým doprovodem vyrazila dnes ráno na týdenní stáž na partnerské škole ve slovinské Škofja Loce
Pátek, 19. květen 2017
Žáci 2.ročníku besedují v kinosále s poslancem Parlamentu EU JUDr. Jiřím Pospíšilem.
Čtvrtek, 18. květen 2017
Dnes odpoledne maturitní zkoušky ve 4P i ve 2N slavnostně zakončíme vyhlášením prvních letošních absolventů.
Středa, 17. květen 2017
Maturity pokračují: ve 4P začínají ústní zkoušky, 2N se přidává obhajobami maturitních prací
Úterý, 16. květen 2017
Profilové maturity letos zahajuje 4P obhajobami maturitních prací. Hodně štěstí - víte, že přeje připraveným?!
Pondělí, 15. květen 2017
Kompletní třetí ročník studijních oborů dnes zahajuje měsíční souvislou praxi ve firmách, nástavbové studium jde do firem na 2 týdny.
Pondělí, 15. květen 2017
Od letoška zavádíme týdenní praxe ve školních dílnách v technickém lyceu. Někomu to třeba pomůže při výběru odborného zaměření
Pátek, 12. květen 2017
Druháci strojaři a stavaři dnes končí svoji měsíční odbornou praxi ve firmách. Od pondělka je zase uvidíme ve školních lavicích.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Úspěšný dětský divadelní soubor ZŠ Komenského v Soběslavi hraje v našem kinosále Oscara Wilda. Přijdeme se podívat.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Výsledky DT přijdou z Cermatu 15.5., poté je rozešleme elektronicky žákům. Výsledky PP přijdou před začátkem ústních zkoušek třídy.
Pátek, 05. květen 2017
Bystré hlavy Táborska přihlášené k obtížnější Matematice+ se soustředily na spádové škole, tedy u nás. Od 9:00 píšeme didaktický test MA+
Pátek, 05. květen 2017
Valná hromada Asociace Enersol probíhá na naší škole právě dnes, vítáme účastníky z celé ČR
Středa, 03. květen 2017
Maturity pokračují didaktickými testy: od 8:00 DT z češtiny, od 12:15 DT z angličtiny. Hodně štěstí!
Středa, 03. květen 2017
Třída 1Sa je dnes na odborné exkurzi v Motoru Jikov
Úterý, 02. květen 2017
A jsou tu maturity! Přejeme všem bystrou hlavu u DT z matematiky od 8 hodin a dobré nápady u PP z angličtiny od 13 hodin