Energie, emise, voda, životní prostředí

1.postupový test z matematiky pro 1.ročník studijních oborů
Podzimní prázdniny pro žáky a studijní volno pro pedagogy 26.-27.10.2017
Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu
Dvoudenní dborná exkurze 1N a 2N - TON Bystřice p.H., WOOD TEC Brno 2. - 3. 11.
Bible a člověk 21.století - pořady pro 1.ročníky ve dnech 6., 8., 9. a 10.11.
DON Tábor dnes hraje školní představení: pro 4.ročníky Ekonomie dobra a zla, pro 3.ročníky Už je tady zas
Prezentace středních škol v Pelhřimově

Energie, emise, voda, životní prostředí

Všemi těmito tématy se každoročně zabývají studenti jihočeských středních škol ve svých odborných pracích v rámci projektu Enersol pod vedením SPŠ Tábor, která je regionálním centrem tohoto projektu pro Jihočeský kraj. Projekt Enersol letos vrcholil na konci dubna mezinárodní konferencí v Hluboké nad Vltavou. K tomu, aby se studenti mohli zúčastnit takové prestižní přehlídky, museli nejprve absolvovat únorové krajské kolo a také úspěšně vystoupit na národní přehlídce. Na ní si sedmičlenný studentský tým, reprezentující Jihočeský kraj, zajistil v konkurenci ostatních krajů vynikající čtvrtou pozici.

Před mezinárodní konferencí přibyl SPŠ Tábor ještě jeden významný úkol. Kromě vybraných účastníků za Jihočeský kraj musela zabezpečit účast zástupců svých partnerských zahraničních škol ze Slovinska a Bavorska. Tady pomohla dlouholetá spolupráce s technickou střední školou ze slovinské Škofja Loky, která je od roku 2006 partnerským městem Tábora. Účast bavorských studentů měla v projektu Enersol sice svou premiéru, ale ani v tomto případě se nejednalo o krok do neznáma. Europa Berufsschule z hornofalckého Weidenu s táborskou průmyslovkou spolupracuje již čtvrtým rokem, a tak bylo na co navazovat.

Ročník 2017 má Enersol a s ním SPŠ Tábor zdárně za sebou. Příští rok je ovšem čeká nová výzva. Mezinárodní konference projektu Enersol se poprvé uskuteční v Rakousku. I tam chce táborská průmyslovka úspěšně reprezentovat Jihočeský kraj a především své město. Témat na kvalitní původní studentské práce z oblasti alternativních zdrojů energie, energetických úspor ve stavebnictví, snižování emisí v dopravě a hospodárného využívání vody je naštěstí dostatek.

(gam)
foto: Marcel Gause

Čtvrtek, 19. říjen 2017
Výuka dnes končí ve 12:25, poté se pedagogové zúčastní kurzu první pomoci
Středa, 18. říjen 2017
Nevíte, jaký obor studovat / čím se vyučit po ZŠ? Navštivte naši expozici na burze středních škol v hotelu Palcát v Táboře!
Pátek, 13. říjen 2017
Žáci mají ředitelské volno, zaměstnanci SPŠ celodenní školení BOZP
Pátek, 13. říjen 2017
Dnes odpoledne zasedá školská rada SPŠ od 15:30 ve sborovně
Čtvrtek, 12. říjen 2017
V Třeboni probíhá prezentace středních škol, samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 12. říjen 2017
Kdo uteče, ten vyhraje. Přesně řečeno, kdo uteče ostatním, vyhraje dnešní závod středoškoláků v přespolním běhu. Fandíme našim!
Středa, 11. říjen 2017
Pozor! Ve škole je klokan! Ovšem klokan matematický - celosvětová soutěž pro bystré a logicky uvažující žáky :-)
Středa, 11. říjen 2017
Vyhráli! kdo? naši kluci. co? pohár středních škol České republiky v lehké atletice - poprvé v historii! Gratulujeme mistrům!
Úterý, 10. říjen 2017
Čtvrťáci strojaři sledují technické novinky průmyslu 4.0 na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
Úterý, 10. říjen 2017
Do Brna na veletrh jsme nepřijeli jen koukat, i když je na co. Naše družstvo strojařů soutěží v CNC programování. Držíme palce!
Pondělí, 09. říjen 2017
Kinosál na celý týden zabralo anglické divadlo. Dnes hraje pro žáky SPŠ, od zítřka pro ostatní SŠ a ZŠ Táborska.
Pondělí, 09. říjen 2017
Dnes a zítra držíme palce našemu lehkoatletickému týmu! Vyhráli jsme kraj, o pohár středních škol bojujeme ve finále ČR v Břeclavi
Sobota, 07. říjen 2017
Čelkovice 2017 - tradiční jízda automobilů - veteránů. Řidiči a diváci jsou ze všech věkových kategorií.
Sobota, 30. září 2017
Maturanti, školní seznam literárních děl k MZ 2017-2018 byl právě zveřejněn. A už vám to začíná odtikávat...
Čtvrtek, 28. září 2017
Je státní svátek, ale pedagogové SPŠ se vydali na 4-denní studijní cestu. Partnerská Technická akadémia Spišská Nová Ves nás čeká :-)
Středa, 27. září 2017
Naši fotbalisté bojují na turnaji technických škol ve Velešíně.
Úterý, 26. září 2017
Sportovní reprezentace prumky začíná lehkoatletickým Pohárem CORNY. Zase vyhrajeme!?!
Pondělí, 25. září 2017
Gratulujeme - našim učňům oboru zedník! Zvítězili v celostátní soutěži odborných dovedností SUSO, v mezinárodním měřítku byli druzí!
Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!