Světoví stážisté za katedrami průmyslovky

Advent v Německu - exkurze do Drážďan pro lyceisty - němčináře
Planeta Země - Brazílie, naučný pořad pro 1.ročník lycea v kině Svět

Světoví stážisté za katedrami průmyslovky

„Skupina 8 vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví vždy 1 týden na jedné mateřské, základní či střední škole. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně." (zdroj: aiesec.cz)

Takový je jinými slovy projekt Edison, jehož je SPŠ Tábor, také součástí.

Tentokrát nám přijelo představit svou zemi šest stážistů z Hong Kongu, Maroka, Itálie, Gruzie, Jordánska a Filipín. Naši studenti měli možnost nejen se dozvědět něco více o cizích zemích, ale především potrénovat se v angličtině, která byla hlavním dorozumívacím jazykem po celý týden konání projektu během hodin ve škole i mimo ně.

Doufáme, že se stážistům u nás líbilo a těšíme se příští rok na další!

(pek)
(foto: archiv SPŠ Tábor)

Pátek, 24. listopad 2017
Další maturitní ples - tentokrát 4La. Ale pozor - dnes stužkujeme a tančíme na Střelnici!
Středa, 22. listopad 2017
Začíná tradiční jihočeská přehlídka středních škol Vzdělání a řemeslo. Až do pátku můžete navštívit i náš stánek na výstavišti v ČB
Pondělí, 20. listopad 2017
Další třídou, která navštíví JE Temelín, bude 4Lb. Maturanti z fyziky mají oči a uši dokořán.
Pondělí, 20. listopad 2017
Ode dneška celý týden budou učitelé 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO) připravovat další díl projektu IP&IE - ERASMUS+ ve slovinské Škofja Loce
Sobota, 18. listopad 2017
Sobotní večer a noc v Palcátu patří maturantům ze 4Sa!!!
Pátek, 17. listopad 2017
Dnešním státním svátkem si připomínáme boj za svobodu a demokracii. Pozor - snadno ji ztratit, těžko získávat zpět!
Středa, 15. listopad 2017
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Do JE Temelín na tradiční exkurzi se dnes vydala třída 2P
Středa, 15. listopad 2017
Včera jsme lovili bobříka informatiky, dnes lovíme medaile z bazénu - na krajském přeboru středních škol v plavání chlapců a dívek :-)
Úterý, 14. listopad 2017
Pssst! Lovíme bobříka informatiky!
Úterý, 14. listopad 2017
Komu zvoní v pozdním odpoledni v uších, o tom se nejspíš mluví na čtvrtletní klasifikační poradě. A to nebývá moc dobré... :-(
Pondělí, 13. listopad 2017
Kdo je z Písku, Milevska, Kovářova a okolí, ten může navštívit naši expozici na písecké burze středních škol
Pondělí, 13. listopad 2017
Třída 4La jede na exkurzi do JE Temelín. Poznatky se jistě hodí k maturitě!
Pátek, 10. listopad 2017
V maturitním plesání pokračujeme v hotelu Palcát se třídou 4Lb. Příjemnou zábavu!
Středa, 08. listopad 2017
Naše basketbalistky bojují pod děravými koši na turnaji středních škol
Úterý, 07. listopad 2017
Táborské DON hraje pro školy: představení Ekonomie dobra a zla navštíví 4.ročníky, třeťáci jdou na představení Už je tady zas.
Úterý, 07. listopad 2017
Zájemci z Vysočiny mohou dnes navštívit naši expozici na prezentaci středních škol v Pelhřimově.
Pondělí, 06. listopad 2017
Ode dneška celý týden se prváci vystřídají na zajímavém pořadu Bible a člověk 21.století. Zem, která nemá své nebe, ztratila všechno -i sebe
Pondělí, 06. listopad 2017
Tento týden probíhají oborové porady: 6.11. pro lyceum, 7.11. pro stavebnictví, 8.11. pro strojírenství a 9.11. pro nástavbu a učební obory
Sobota, 04. listopad 2017
Letošní sezónu maturitních plesů zahajují třídy 4P a 2N. Tradičně zvou všechny příznivce do Palcátu!