Přijeli jsme, viděli jsme, fotili jsme

1.postupový test z matematiky pro 1.ročník studijních oborů
Podzimní prázdniny pro žáky a studijní volno pro pedagogy 26.-27.10.2017
Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu
Dvoudenní dborná exkurze 1N a 2N - TON Bystřice p.H., WOOD TEC Brno 2. - 3. 11.
Bible a člověk 21.století - pořady pro 1.ročníky ve dnech 6., 8., 9. a 10.11.
DON Tábor dnes hraje školní představení: pro 4.ročníky Ekonomie dobra a zla, pro 3.ročníky Už je tady zas
Prezentace středních škol v Pelhřimově

Přijeli jsme, viděli jsme, fotili jsme

Letošní Vysočinu jsme museli kvůli výjezdu studentů do Španělska posunout až na listopad.Byli jsme zvědaví, jaké počasí si pro nás tento čas připraví. Když jsem se ve středu ráno probudila a do oken mi bubnoval déšť tklivou podzimní píseň, už jsem ani zvědavá nebyla. V Táboře pršelo a v Pelhřimově pršelo ještě víc. První naše zastávka byla v Lipnici nad Sázavou. Moc jsem si přála, aby se cesta tam táhla jak těsto na křehký jablečný štrůdl.

A zase jsme si ověřili, že zázraky se dějí na zemi i na nebi. Než jsme dorazili do Lipnice, nebe se vyčistilo, bylo blankytné a slunce rozzářilo podzim do zlatých barev s tóny bordové. Stáli jsme na kopci před hradem a nevěřili jsme – dokola kolem krásy svět, kde něco takového jinde uvidět? Pohled po naší krajině, ať už stojíme kdekoliv, je jako hluboký nádech. Osvěží, dodá sil a vrátí naději. Po dlouhém dýchání, kdy se do nás ve slunci opíral ostrý studený vítr, jsme se vrátili do městečka. Navštívili jsme hrob Jaroslava Haška a zapálili mu svíčku, přece byly Dušičky, a nenavštívili jsme restauraci U české koruny na náměstí, kde vaří pravnuk Jaroslava Haška, protože měli bohužel zavřeno. Pod Lipnicí mezi lesy kolem zatopených žulových lomů vede krátká procházková trasa, na které jsme mohli vidět velká do kamene vytesaná ústa, oči a ucho – kamenný památník odposlechu a přílišné zvědavosti. Na konci cesty pak na kraji louky nad silnicí stojí Hlava XXII – jeden z památníků, který v kraji připomíná Jaroslava Haška.

A dál?

• Po delší době jsme zase stihli západ slunce ve skalách u Studnice.
  • Ráno jsme se probudili do krajiny zasypané prvním sněhem.
  • Opět byl k snídani ten nejlepší chleba a nejlepší rohlíky z novoměstské pekárny.
  • Ačkoliv jsme v oblasti Devíti skal byli již mnohokrát, podařilo se nám dvakrát sejít z cesty.
  • A zase jako každý rok jsme si užívali lesů a stromů a mechu a potůčku a pohledů a T i ch a.
  • A taky chaloupek, ve kterých jsme si představovali ty rozehřáté pece a hrnek plný čaje, protože byla fakt opravdová zima.
  • Noční hravé focení se světlem jsme si zase užili.
  • A cesta zpátky měla zastávku zase na Zelené hoře u Santiniho. Bylo nám tam nějak zpustlo a opuštěno. Asi bychom měli na místa, která si to zaslouží, přesunout péči z míst, která si to zaslouží až někdy pak.

A byl konec. Foťáky byly zabaleny, stativy složeny a cesta domů byla jediné, co nám zbylo.

Jsem ráda, že ranní středeční déšť nic neznamenal.

A vy, pokud jste ještě nenavštívili námi opěvovaný kousek Vysočiny, máte tolik dnů, kdy se tam vydat.

Tak ať vás to tam baví jako nás!

(man)
(foto: žáci SPŠ Tábor)

Čtvrtek, 19. říjen 2017
Výuka dnes končí ve 12:25, poté se pedagogové zúčastní kurzu první pomoci
Středa, 18. říjen 2017
Nevíte, jaký obor studovat / čím se vyučit po ZŠ? Navštivte naši expozici na burze středních škol v hotelu Palcát v Táboře!
Pátek, 13. říjen 2017
Žáci mají ředitelské volno, zaměstnanci SPŠ celodenní školení BOZP
Pátek, 13. říjen 2017
Dnes odpoledne zasedá školská rada SPŠ od 15:30 ve sborovně
Čtvrtek, 12. říjen 2017
V Třeboni probíhá prezentace středních škol, samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 12. říjen 2017
Kdo uteče, ten vyhraje. Přesně řečeno, kdo uteče ostatním, vyhraje dnešní závod středoškoláků v přespolním běhu. Fandíme našim!
Středa, 11. říjen 2017
Pozor! Ve škole je klokan! Ovšem klokan matematický - celosvětová soutěž pro bystré a logicky uvažující žáky :-)
Středa, 11. říjen 2017
Vyhráli! kdo? naši kluci. co? pohár středních škol České republiky v lehké atletice - poprvé v historii! Gratulujeme mistrům!
Úterý, 10. říjen 2017
Čtvrťáci strojaři sledují technické novinky průmyslu 4.0 na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
Úterý, 10. říjen 2017
Do Brna na veletrh jsme nepřijeli jen koukat, i když je na co. Naše družstvo strojařů soutěží v CNC programování. Držíme palce!
Pondělí, 09. říjen 2017
Kinosál na celý týden zabralo anglické divadlo. Dnes hraje pro žáky SPŠ, od zítřka pro ostatní SŠ a ZŠ Táborska.
Pondělí, 09. říjen 2017
Dnes a zítra držíme palce našemu lehkoatletickému týmu! Vyhráli jsme kraj, o pohár středních škol bojujeme ve finále ČR v Břeclavi
Sobota, 07. říjen 2017
Čelkovice 2017 - tradiční jízda automobilů - veteránů. Řidiči a diváci jsou ze všech věkových kategorií.
Sobota, 30. září 2017
Maturanti, školní seznam literárních děl k MZ 2017-2018 byl právě zveřejněn. A už vám to začíná odtikávat...
Čtvrtek, 28. září 2017
Je státní svátek, ale pedagogové SPŠ se vydali na 4-denní studijní cestu. Partnerská Technická akadémia Spišská Nová Ves nás čeká :-)
Středa, 27. září 2017
Naši fotbalisté bojují na turnaji technických škol ve Velešíně.
Úterý, 26. září 2017
Sportovní reprezentace prumky začíná lehkoatletickým Pohárem CORNY. Zase vyhrajeme!?!
Pondělí, 25. září 2017
Gratulujeme - našim učňům oboru zedník! Zvítězili v celostátní soutěži odborných dovedností SUSO, v mezinárodním měřítku byli druzí!
Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!