Přijeli jsme, viděli jsme, fotili jsme

Ústní maturity 4Lb
Ústní maturity 4Sa
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Sa
Závěrečné zkoušky učebních oborů - písemná část
Praktická část závěrečných zkoušek učňů - 3Tr, studijní volno mají 3Sm a 3Z

Přijeli jsme, viděli jsme, fotili jsme

Letošní Vysočinu jsme museli kvůli výjezdu studentů do Španělska posunout až na listopad.Byli jsme zvědaví, jaké počasí si pro nás tento čas připraví. Když jsem se ve středu ráno probudila a do oken mi bubnoval déšť tklivou podzimní píseň, už jsem ani zvědavá nebyla. V Táboře pršelo a v Pelhřimově pršelo ještě víc. První naše zastávka byla v Lipnici nad Sázavou. Moc jsem si přála, aby se cesta tam táhla jak těsto na křehký jablečný štrůdl.

A zase jsme si ověřili, že zázraky se dějí na zemi i na nebi. Než jsme dorazili do Lipnice, nebe se vyčistilo, bylo blankytné a slunce rozzářilo podzim do zlatých barev s tóny bordové. Stáli jsme na kopci před hradem a nevěřili jsme – dokola kolem krásy svět, kde něco takového jinde uvidět? Pohled po naší krajině, ať už stojíme kdekoliv, je jako hluboký nádech. Osvěží, dodá sil a vrátí naději. Po dlouhém dýchání, kdy se do nás ve slunci opíral ostrý studený vítr, jsme se vrátili do městečka. Navštívili jsme hrob Jaroslava Haška a zapálili mu svíčku, přece byly Dušičky, a nenavštívili jsme restauraci U české koruny na náměstí, kde vaří pravnuk Jaroslava Haška, protože měli bohužel zavřeno. Pod Lipnicí mezi lesy kolem zatopených žulových lomů vede krátká procházková trasa, na které jsme mohli vidět velká do kamene vytesaná ústa, oči a ucho – kamenný památník odposlechu a přílišné zvědavosti. Na konci cesty pak na kraji louky nad silnicí stojí Hlava XXII – jeden z památníků, který v kraji připomíná Jaroslava Haška.

A dál?

• Po delší době jsme zase stihli západ slunce ve skalách u Studnice.
  • Ráno jsme se probudili do krajiny zasypané prvním sněhem.
  • Opět byl k snídani ten nejlepší chleba a nejlepší rohlíky z novoměstské pekárny.
  • Ačkoliv jsme v oblasti Devíti skal byli již mnohokrát, podařilo se nám dvakrát sejít z cesty.
  • A zase jako každý rok jsme si užívali lesů a stromů a mechu a potůčku a pohledů a T i ch a.
  • A taky chaloupek, ve kterých jsme si představovali ty rozehřáté pece a hrnek plný čaje, protože byla fakt opravdová zima.
  • Noční hravé focení se světlem jsme si zase užili.
  • A cesta zpátky měla zastávku zase na Zelené hoře u Santiniho. Bylo nám tam nějak zpustlo a opuštěno. Asi bychom měli na místa, která si to zaslouží, přesunout péči z míst, která si to zaslouží až někdy pak.

A byl konec. Foťáky byly zabaleny, stativy složeny a cesta domů byla jediné, co nám zbylo.

Jsem ráda, že ranní středeční déšť nic neznamenal.

A vy, pokud jste ještě nenavštívili námi opěvovaný kousek Vysočiny, máte tolik dnů, kdy se tam vydat.

Tak ať vás to tam baví jako nás!

(man)
(foto: žáci SPŠ Tábor)

Středa, 24. květen 2017
První ročníky se postupně vystřídají v kinosále na besedě Energie - budoucnost lidstva. Tradičně ji připravila vzdělávací agentura JLM
Úterý, 23. květen 2017
Zatímco 4La dnes končí obhajoby a odpoledne zahajuje ústní maturity, 4Sb ráno k obhajobám maturitních prací nastupuje.
Úterý, 23. květen 2017
3Tr vyjela krátce před závěrečnými zkouškami na odbornou exkurzi do Dřevařských závodů v Lukavci.
Pondělí, 22. květen 2017
Druhý týden ústních maturit: k obhajobám maturitních prací dnes nastupuje třída 4La. Hodně úspěchů!
Pondělí, 22. květen 2017
Desetičlenná skupina žáků s pedagogickým doprovodem vyrazila dnes ráno na týdenní stáž na partnerské škole ve slovinské Škofja Loce
Pátek, 19. květen 2017
Žáci 2.ročníku besedují v kinosále s poslancem Parlamentu EU JUDr. Jiřím Pospíšilem.
Čtvrtek, 18. květen 2017
Dnes odpoledne maturitní zkoušky ve 4P i ve 2N slavnostně zakončíme vyhlášením prvních letošních absolventů.
Středa, 17. květen 2017
Maturity pokračují: ve 4P začínají ústní zkoušky, 2N se přidává obhajobami maturitních prací
Úterý, 16. květen 2017
Profilové maturity letos zahajuje 4P obhajobami maturitních prací. Hodně štěstí - víte, že přeje připraveným?!
Pondělí, 15. květen 2017
Kompletní třetí ročník studijních oborů dnes zahajuje měsíční souvislou praxi ve firmách, nástavbové studium jde do firem na 2 týdny.
Pondělí, 15. květen 2017
Od letoška zavádíme týdenní praxe ve školních dílnách v technickém lyceu. Někomu to třeba pomůže při výběru odborného zaměření
Pátek, 12. květen 2017
Druháci strojaři a stavaři dnes končí svoji měsíční odbornou praxi ve firmách. Od pondělka je zase uvidíme ve školních lavicích.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Úspěšný dětský divadelní soubor ZŠ Komenského v Soběslavi hraje v našem kinosále Oscara Wilda. Přijdeme se podívat.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Výsledky DT přijdou z Cermatu 15.5., poté je rozešleme elektronicky žákům. Výsledky PP přijdou před začátkem ústních zkoušek třídy.
Pátek, 05. květen 2017
Bystré hlavy Táborska přihlášené k obtížnější Matematice+ se soustředily na spádové škole, tedy u nás. Od 9:00 píšeme didaktický test MA+
Pátek, 05. květen 2017
Valná hromada Asociace Enersol probíhá na naší škole právě dnes, vítáme účastníky z celé ČR
Středa, 03. květen 2017
Maturity pokračují didaktickými testy: od 8:00 DT z češtiny, od 12:15 DT z angličtiny. Hodně štěstí!
Středa, 03. květen 2017
Třída 1Sa je dnes na odborné exkurzi v Motoru Jikov
Úterý, 02. květen 2017
A jsou tu maturity! Přejeme všem bystrou hlavu u DT z matematiky od 8 hodin a dobré nápady u PP z angličtiny od 13 hodin