Projektové setkání ERASMUS+ v polské Bielawě

Co nás čeká

zítra, 22.6.
Uzavření klasifikace a docházky za 2. pololetí v SASu
za 4 dny, 25.6.
schůzka nově přijatých žáků a jejich rodičů od 15 hodin, po třídách podle rozpisu
za 4 dny, 25.6.
uzavření přihlášek k podzimnímu termínu maturitních zkoušek
za 4 dny, 25.6.
klasifikační pedagogická rada od 13 hodin v kinosále
za 4 dny, 25.6.
sportovní den pro 1. - 3. ročníky, součástí bude i výstup na simulovaný Říp ke 100. výročí republiky
za 4 dny, 25.6.
ZZ - slavnostní předání výučních listů od 9 hodin ve sborovně školy
za 5 dnů, 26.6.
Exkurze, workshopy, výlety žáků 1. - 3. ročníku podle plánu třídních učitelů
za 6 dnů, 27.6.
Exkurze, workshopy, výlety žáků 1. - 3. ročníku podle plánu třídních učitelů
za 7 dnů, 28.6.
Exkurze, workshopy, výlety žáků 1. - 3. ročníku podle plánu třídních učitelů
za 8 dnů, 29.6.
Třídnické hodiny - předávání vysvědčení za školní rok 2017 - 2018 

 

 

 

 

 

 

Projektové setkání ERASMUS+ v polské Bielawě

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor:

Ve dnech 18. - 23. března se uskutečnilo mezinárodní projektové setkání ERASMUS+ IP & IE / Inovative Production & Integrative Education, v polské Bielawe, kterého se spolu s námi zúčastnili také studenti z Polska, Slovenska, Chorvatska, Slovinska a Německa.

Cílem tohoto setkání bylo seznámit studenty z různých zaměření a ročníků s prací s 3D tiskem a programem Inventor. Vše jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži.

Kromě nově nabytých zkušeností, které dozajista upotřebíme v praxi, jsme navázali nová přátelství.

Celý projekt odstartoval v neděli 18. března odpoledne, kdy jsme se sešli se studenty ze Slovinska před naší školou, odkud nás čekala dlouhá cesta do Bielawy. V průběhu cesty jsme v Praze nabrali i zbytek účastníků ze Slovenska a Německa. Chorvatský tým jel samostatně. Po příjezdu do Bielawy jsme byli ubytováni v nedalekém penzionu Manhattan, ze kterého byl malebný výhled na nedaleké jezero. Po zbytek večera jsme se již na víc nezmohli a dopřáli jsme si dostatek spánku, abychom si mohli další dny užívat krás Polska.

Během oficiálního zahájení se předvedli talentovaní žáci z polského týmu, kteří nám předvedli taneční vystoupení. Následně se představily všechny školy pomocí krátkých prezentací, ve kterých nám sdělily základní informace o jejich zemi, kraji, městě a škole. Po zahájení jsme byli rozděleni do šesti skupin. Každá ze skupin pracovala samostatně na úkolu vytvořit vykrajovátka na perníčky ve tvaru všech zúčastněných zemí. Po obědě jsme se přesunuli do Art Inkubatoru, kde jsme se učili tanec Belgijka. Úterní den byl vyhrazen poznávání města, ve kterém jsme se nacházeli. Nejprve nás uvítal starosta, a pak jsme vyrazili prozkoumat Bielawu.

Další ráno jsme vyrazili do Wroclawi, hlavního města dolního Slezska. Nejdříve nás uchvátilo nádherné  Raclawické panoráma zachycující vítěznou bitvu z roku 1794. Poté nás vyzvedla průvodkyně, která vedla komentovanou prohlídku města, při které jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Po obědě jsme se podívali na celé město z mrakodrapu Sky Tower. Následující den ve škole proběhly velikonoční dílny, kde se vyráběly velikonoční přání a tašky a odpoledne perníčky za pomocí vytisknutých vykrajovátek a nakonec jsme perníčky i zdobili. Poté jsme si užili volné odpoledne a večer jsme měli v místní pizzerii v Bielawe závěrečnou večeři.

Naše poslední společné chvíle jsme strávili v Art Inkubatoru, kde proběhlo naše loučení společně s rozdáváním výrobků, darů a shlédnutí krátkého videa, které vytvořil polský student. A byl zde konec, pouze loučení, nejprve s Chorvaty a Poláky, již v Bielawě, v Praze s Němci a Slováky a před naší školou se Slovinci.

Tento projekt nebyl jen o práci, ale o vzájemném poznávání a utužování přátelství mezi všemi zúčastněnými.

Velice se těšíme na další setkání ve slovenské Spišské Nové Vsi.

(studenti SPŠ)
(foto: Dana Kreisingerová)

facebook SPŠ Tábor


 

Krátké zprávy

Čtvrtek, 21. červen 2018
Už jen ústní zkoušky dělí třídu 3SmTrT od výučních listů. K jejich dnešnímu zvládnutí všem držíme palce!
Pondělí, 18. červen 2018
Třeťáci, kteří se vrátili ze sportování na Lipně, nastupují na týdenní odborný workshop.
Neděle, 17. červen 2018
Dnes odjíždí další část třeťáků na týdenní sportovní kurz - tentokrát cykloturistický v Rakousku. Hodně našlapaných kilometrů bez nehod!
Pátek, 15. červen 2018
Čerstvé absolventy, jejich rodiče a přátele zveme na slavnostní předávání maturitních vysvědčení v kinosále školy. Gaudeamus igitur...
Pátek, 15. červen 2018
Část 3.ročníku odjíždí na sportovně turistický kurz do Chorvatska. Krásně si užijte týden plný sportu a her a v pořádku se vraťte!
Čtvrtek, 14. červen 2018
Dobrodružství s technikou čeká dnes na českobudějovickém výstavišti. Nezapomeňte navštívit naši venkovní i vnitřní expozici!
Úterý, 12. červen 2018
Zručnost a dovednost budou prokazovat žáci 3SmTrT v praktické části závěrečných zkoušek, začínají právě dnes. Klidnou ruku a rozum do hrsti!
Pondělí, 11. červen 2018
Po maturitách tu máme závěrečné učňovské zkoušky: strojní mechanici, truhláři i tesaři dnes absolvují jejich písemnou část. Hodně štěstí!
Pondělí, 11. červen 2018
3.ročník studijních oborů se vrátil ze souvislé praxe. Část odjíždí na sportovní kurz na Lipně, zbytek zahajuje týdenní odborný workshop.
Pondělí, 11. červen 2018
Na dvoutýdenní souvislou praxi ve školních dílnách nastupují žáci tříd 1Sa, 1Sb, 1P.
Čtvrtek, 07. červen 2018
V úterý odmaturovala 2N, dnes 4P. Opět společné zakončení: pozvánky na slavnost 15.6.2018 pro úspěšné, přihlášky k opravným MZ pro neúspěšné
Středa, 06. červen 2018
Třída 3SmTrT uzavírá své studium: dnes proběhne klasifikační porada, v pátek dostanou ročníkové vysvědčení. A pak už jen závěrečné zkoušky..
Úterý, 05. červen 2018
Po včerejších obhajobách začínají 2N a 4P své ústní zkoušky. A pořád platí, že náhoda pomáhá dobře připraveným... Tak ať se daří!
Pondělí, 04. červen 2018
Na týdenní souvislou praxi do školních dílen dnes nastupují třídy 1La a 1Lb
Pondělí, 04. červen 2018
Poslední týden ústních maturit: dnes obhajují své maturitní práce žáci tříd 2N a 4P. Přejeme hodně štěstí všem poctivě připraveným!
Pátek, 01. červen 2018
Druhá várka maturantů se změnila na absolventy: poslední setkání s předsedou komise, pozvánky na slavnostní předání maturitních vysvědčení!
Pátek, 01. červen 2018
Společného zakončení MZ se zúčastní i ti, kteří u některé zkoušky neuspěli. Dostanou přihlášky k opravné zkoušce a poučení, jak postupovat.
Úterý, 29. květen 2018
4Lb a 4Sb dopoledne dokončí obhajoby maturitních prací, odpoledne začnou ústní zkoušky a potrvají až do pátečního poledne. Ať se daří!
Pondělí, 28. květen 2018
Začíná druhý týden ústních maturit na naší škole: dnes a zítra obhajují své maturitní práce třídy 4Lb a 4Sb. Přejeme hodně úspěchů!
Pondělí, 28. květen 2018
Letos poprvé má souvislou praxi 2.ročník lycea: žáci tříd 2La a 2Lb stráví tento týden ve školních dílnách podle toho, jaké zaměření studují