Řev motorů a vůně benzínu

Co nás čeká

zítra, 22.6.
Uzavření klasifikace a docházky za 2. pololetí v SASu
za 4 dny, 25.6.
schůzka nově přijatých žáků a jejich rodičů od 15 hodin, po třídách podle rozpisu
za 4 dny, 25.6.
uzavření přihlášek k podzimnímu termínu maturitních zkoušek
za 4 dny, 25.6.
klasifikační pedagogická rada od 13 hodin v kinosále
za 4 dny, 25.6.
sportovní den pro 1. - 3. ročníky, součástí bude i výstup na simulovaný Říp ke 100. výročí republiky
za 4 dny, 25.6.
ZZ - slavnostní předání výučních listů od 9 hodin ve sborovně školy
za 5 dnů, 26.6.
Exkurze, workshopy, výlety žáků 1. - 3. ročníku podle plánu třídních učitelů
za 6 dnů, 27.6.
Exkurze, workshopy, výlety žáků 1. - 3. ročníku podle plánu třídních učitelů
za 7 dnů, 28.6.
Exkurze, workshopy, výlety žáků 1. - 3. ročníku podle plánu třídních učitelů
za 8 dnů, 29.6.
Třídnické hodiny - předávání vysvědčení za školní rok 2017 - 2018 

 

 

 

 

 

 

Řev motorů a vůně benzínu

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor:

V neděli 4. června 2017 se skupina studentů z 1.-3. ročníku vydala na zájezd do Velké Británie.
Vše začalo téměř celodenní cestou autobusem napříč Německem, Nizozemskem, Belgií a severem Francie až do přístavu Calais a poté trajektem k anglickým břehům ve městě Dover. Odtud jsme nabrali směr Londýn.

Zde jsme prošli některé z dominant města jako Trafalgar Square, Leicester Square a Piccadilly Circus, Westminsterský palác, viděli jsme jsme i domov Jejího veličenstva - Buckinghamský palác a vše jsme zakončili jízdou na Londýnském oku. Následoval už jen přesun do ubytování v rodinách ve městě Milton Keynes.

Třetí den ráno, když jsme si trochu odpočinuli, jsme se vydali do Birminghamu, konkrétně do továrny na britský motoristický klenot - Jaguár. Provedli nás celým výrobním procesem od několika kusů hliníku až po kompletované luxusní vozy, o kterých spousta z nás jen sní. Po krátkém přesunu do města Coventry jsme pokračovali v podobném duchu návštěvou „Transport museum“. Cesta muzeem byla jako cesta po časové linii, kdy jsme se dostali od prvních kočárů až k vozu, který drží současný rychlostní rekord.

Dalšího dne jsme se vypravili na závodní okruh Silverstone. Zde nás provázel bývalý závodník Formule 1 - Ian Ashley, který závodil například proti legendárnímu jezdci Nikki Laudovi. Nechal nás posadit se do závodních vozů Ferrari a Aston Martin, bohužel projet už jsme si je nemohli. Chuť nám však spravila následná projížďka po trati s naším autobusem. Ze Silverstonu jsme se přesunuli do Oxfordu, kde jsme se dostali do víru oslav státních zkoušek studentů místní proslulé univerzity.Pobyt ve Spojeném království jsme zakončili tam, kde jsme ho začali - v Londýně. Tentokrát náš den započal v Greenwichském parku, kudy prochází nultý poledník a ze kterého se naskýtá nádherný výhled na město. Tady jsme nasedli na loď a po Temži dopluli k pevnosti Tower, přes Tower Bridge přešli k mrakodrapu The Shard, nejvyšší budově Velké Británie a 4. nejvyšší v Evropě. Z vyhlídky, jejíž nejvyšší část se nachází 72 pater nad zemí, se nám naskytl jedinečný pohled. Nakonec jsme přes Millenium bridge došli ke katedrále sv.Pavla a už nám zbývalo jen prodrat se chaosem londýnského metra k O2 aréně, kde na nás čekal náš autobus, načež jsme se vydali stejnou cestou domů.

Unaveni vstřebáváním zážitků a náročnou cestou jsme byli všichni rádi zase zpátky v pohodlí domova.


Martin Bartoš, 2Lb
foto: (Martin Bartoš, Petra Urbanová)

 

facebook SPŠ Tábor


 

Krátké zprávy

Čtvrtek, 21. červen 2018
Už jen ústní zkoušky dělí třídu 3SmTrT od výučních listů. K jejich dnešnímu zvládnutí všem držíme palce!
Pondělí, 18. červen 2018
Třeťáci, kteří se vrátili ze sportování na Lipně, nastupují na týdenní odborný workshop.
Neděle, 17. červen 2018
Dnes odjíždí další část třeťáků na týdenní sportovní kurz - tentokrát cykloturistický v Rakousku. Hodně našlapaných kilometrů bez nehod!
Pátek, 15. červen 2018
Čerstvé absolventy, jejich rodiče a přátele zveme na slavnostní předávání maturitních vysvědčení v kinosále školy. Gaudeamus igitur...
Pátek, 15. červen 2018
Část 3.ročníku odjíždí na sportovně turistický kurz do Chorvatska. Krásně si užijte týden plný sportu a her a v pořádku se vraťte!
Čtvrtek, 14. červen 2018
Dobrodružství s technikou čeká dnes na českobudějovickém výstavišti. Nezapomeňte navštívit naši venkovní i vnitřní expozici!
Úterý, 12. červen 2018
Zručnost a dovednost budou prokazovat žáci 3SmTrT v praktické části závěrečných zkoušek, začínají právě dnes. Klidnou ruku a rozum do hrsti!
Pondělí, 11. červen 2018
Po maturitách tu máme závěrečné učňovské zkoušky: strojní mechanici, truhláři i tesaři dnes absolvují jejich písemnou část. Hodně štěstí!
Pondělí, 11. červen 2018
3.ročník studijních oborů se vrátil ze souvislé praxe. Část odjíždí na sportovní kurz na Lipně, zbytek zahajuje týdenní odborný workshop.
Pondělí, 11. červen 2018
Na dvoutýdenní souvislou praxi ve školních dílnách nastupují žáci tříd 1Sa, 1Sb, 1P.
Čtvrtek, 07. červen 2018
V úterý odmaturovala 2N, dnes 4P. Opět společné zakončení: pozvánky na slavnost 15.6.2018 pro úspěšné, přihlášky k opravným MZ pro neúspěšné
Středa, 06. červen 2018
Třída 3SmTrT uzavírá své studium: dnes proběhne klasifikační porada, v pátek dostanou ročníkové vysvědčení. A pak už jen závěrečné zkoušky..
Úterý, 05. červen 2018
Po včerejších obhajobách začínají 2N a 4P své ústní zkoušky. A pořád platí, že náhoda pomáhá dobře připraveným... Tak ať se daří!
Pondělí, 04. červen 2018
Na týdenní souvislou praxi do školních dílen dnes nastupují třídy 1La a 1Lb
Pondělí, 04. červen 2018
Poslední týden ústních maturit: dnes obhajují své maturitní práce žáci tříd 2N a 4P. Přejeme hodně štěstí všem poctivě připraveným!
Pátek, 01. červen 2018
Druhá várka maturantů se změnila na absolventy: poslední setkání s předsedou komise, pozvánky na slavnostní předání maturitních vysvědčení!
Pátek, 01. červen 2018
Společného zakončení MZ se zúčastní i ti, kteří u některé zkoušky neuspěli. Dostanou přihlášky k opravné zkoušce a poučení, jak postupovat.
Úterý, 29. květen 2018
4Lb a 4Sb dopoledne dokončí obhajoby maturitních prací, odpoledne začnou ústní zkoušky a potrvají až do pátečního poledne. Ať se daří!
Pondělí, 28. květen 2018
Začíná druhý týden ústních maturit na naší škole: dnes a zítra obhajují své maturitní práce třídy 4Lb a 4Sb. Přejeme hodně úspěchů!
Pondělí, 28. květen 2018
Letos poprvé má souvislou praxi 2.ročník lycea: žáci tříd 2La a 2Lb stráví tento týden ve školních dílnách podle toho, jaké zaměření studují