Setkaní s Janem Kaplickým v Tančícím domě

1.postupový test z matematiky pro 1.ročník studijních oborů
Podzimní prázdniny pro žáky a studijní volno pro pedagogy 26.-27.10.2017
Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu
Dvoudenní dborná exkurze 1N a 2N - TON Bystřice p.H., WOOD TEC Brno 2. - 3. 11.
Bible a člověk 21.století - pořady pro 1.ročníky ve dnech 6., 8., 9. a 10.11.
DON Tábor dnes hraje školní představení: pro 4.ročníky Ekonomie dobra a zla, pro 3.ročníky Už je tady zas
Prezentace středních škol v Pelhřimově

Setkaní s Janem Kaplickým v Tančícím domě

Pokud se chcete jako my seznámit s tvorbou Jana Kaplického, vydejte se do Prahy na jeho retrospektivní výstavu JKOK. Ale moc času vám už nezbývá.

My jsme tak udělali a rozhodně jsme nelitovali.

Čtvrtek 26. ledna začal hned zrána nadějně. Poprvé jsme na naši společnou cestu do Prahy mohli využít vlak Expres, který nejen náš přesun zrychluje, ale posunuje hromadné cestování zase o kus výš. Počasí se projasnilo, což jsme ocenili hlavně ve chvíli, kdy jsme vyjeli až na střechu Tančícího domu a zase z jiného úhlu jsme mohli pozorovat Prahu.

Pokud tedy půjdete v našich stopách, čeká vás setkání, které vám přiblíží důležité okamžiky na Kaplického cestě k architektuře. Poznáte jeho inspirační zdroje a projdete si procesem jeho tvorby. Prozradí vám, jaká je a jaká by mohla být architektura. Dotknete se jeho velkých vizí a prohlédnete si jeho zrealizované projekty. Zjistíte, že jeho život nepatřil jen architektuře, ale i designu, a možná vás okouzlí i vystavená kolekce dámských šatů podle jeho návrhů. My jsme si tím vším prošli a nechali jsme se zaujmout. Nechali jsme se vtáhnout i do diskuzí nad návrhem Národní knihovny, který nakonec skončil bez realizace. Velkým vizím někdy zkrátí život malost.

Protože nás v pondělí čekala návštěva filmového představení Anthropoid, zastavili jsme se na zpáteční cestě v pravoslavném kostele sv. Cyrila a Metoděje, který se nachází nedaleko, abychom si prohlédli poslední místo, na kterém se porvala odvaha, statečnost, odhodlání, láska s nenávistí, nadřazeností, domýšlivostí, malostí. I velkým činům někdy zkrátí život malost.

Kostel se stal součástí všedních dnů, pulzuje kolem něho pražský život. Čilý ruch se vás snaží ubezpečit, že to všechno, co se tu odehrálo, je daleko, že doba byla jiná, lidé byli jiní. Úplně uvěřit tomu nejde. A film nás pak o tom přesvědčil. Doba si je po staletí podobná a lidé jsou si po staletí podobní, a tak je potřeba pořád TO hlídat.

Jak jsme vyjeli, tak jsme se i vrátili. To je důležitý okamžik každé akce – všichni jsou spokojeni, očekávání naplněna, nové informace načerpány. A nikdo se neztratil.

(man)
(foto: Josefína Jandáková a Zuzana Šilhavá, 2Lb)

Čtvrtek, 19. říjen 2017
Výuka dnes končí ve 12:25, poté se pedagogové zúčastní kurzu první pomoci
Středa, 18. říjen 2017
Nevíte, jaký obor studovat / čím se vyučit po ZŠ? Navštivte naši expozici na burze středních škol v hotelu Palcát v Táboře!
Pátek, 13. říjen 2017
Žáci mají ředitelské volno, zaměstnanci SPŠ celodenní školení BOZP
Pátek, 13. říjen 2017
Dnes odpoledne zasedá školská rada SPŠ od 15:30 ve sborovně
Čtvrtek, 12. říjen 2017
V Třeboni probíhá prezentace středních škol, samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 12. říjen 2017
Kdo uteče, ten vyhraje. Přesně řečeno, kdo uteče ostatním, vyhraje dnešní závod středoškoláků v přespolním běhu. Fandíme našim!
Středa, 11. říjen 2017
Pozor! Ve škole je klokan! Ovšem klokan matematický - celosvětová soutěž pro bystré a logicky uvažující žáky :-)
Středa, 11. říjen 2017
Vyhráli! kdo? naši kluci. co? pohár středních škol České republiky v lehké atletice - poprvé v historii! Gratulujeme mistrům!
Úterý, 10. říjen 2017
Čtvrťáci strojaři sledují technické novinky průmyslu 4.0 na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
Úterý, 10. říjen 2017
Do Brna na veletrh jsme nepřijeli jen koukat, i když je na co. Naše družstvo strojařů soutěží v CNC programování. Držíme palce!
Pondělí, 09. říjen 2017
Kinosál na celý týden zabralo anglické divadlo. Dnes hraje pro žáky SPŠ, od zítřka pro ostatní SŠ a ZŠ Táborska.
Pondělí, 09. říjen 2017
Dnes a zítra držíme palce našemu lehkoatletickému týmu! Vyhráli jsme kraj, o pohár středních škol bojujeme ve finále ČR v Břeclavi
Sobota, 07. říjen 2017
Čelkovice 2017 - tradiční jízda automobilů - veteránů. Řidiči a diváci jsou ze všech věkových kategorií.
Sobota, 30. září 2017
Maturanti, školní seznam literárních děl k MZ 2017-2018 byl právě zveřejněn. A už vám to začíná odtikávat...
Čtvrtek, 28. září 2017
Je státní svátek, ale pedagogové SPŠ se vydali na 4-denní studijní cestu. Partnerská Technická akadémia Spišská Nová Ves nás čeká :-)
Středa, 27. září 2017
Naši fotbalisté bojují na turnaji technických škol ve Velešíně.
Úterý, 26. září 2017
Sportovní reprezentace prumky začíná lehkoatletickým Pohárem CORNY. Zase vyhrajeme!?!
Pondělí, 25. září 2017
Gratulujeme - našim učňům oboru zedník! Zvítězili v celostátní soutěži odborných dovedností SUSO, v mezinárodním měřítku byli druzí!
Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!