SPŠ Tábor šestá na New Energies Rallye

Advent v Německu - exkurze do Drážďan pro lyceisty - němčináře
Planeta Země - Brazílie, naučný pořad pro 1.ročník lycea v kině Svět

SPŠ Tábor šestá na New Energies Rallye

Celkem 33 posádek se přihlásilo ke startu do šestého ročníku New Energies Rallye, určené automobilům na alternativní pohony, která se konala o právě uplynulém víkendu jako nedílná součást tradiční Rallye Český Krumlov 2017. Město Tábor v ní mělo významné zastoupení, protože společně s rakouským Freistadtem se stalo místem, odkud celá soutěž ve čtvrtek 18. května odstartovala hvězdicovou jízdou do centra dění v Českém Krumlově.

Od jejího založení v roce 2012 se na soutěži pořadatelsky spolupodílí táborská průmyslová škola, která v tomto roce nasadila i vlastní posádku. Ta si vůbec nevedla špatně. Lukáš Hataš a Jiří Dvořák s elektromobilem Tesla X se po třídenním souboji s časem na rychlostních testech po jihočeských silnicích umístili na vynikající šesté pozici. K tak dobrému výsledku jim pomohl především zlepšený výkon v sobotní části rallye, v níž poskočili pořadím o šest příček vzhůru. Navíc se v kategorii IIIa, určené čistokrevným elektromobilům, umístili na pódiové druhé pozici. Při premiérovém startu skvělý úspěch.

Účast SPŠ Tábor by se nedala realizovat bez pomoci Asociace pro elektromobilitu České republiky. Díky ní bylo možné nasadit špičkový elektromobil Tesla X, který nejen v Táboře, ale kdekoliv na trati vzbuzoval zaslouženou pozornost. Ve fotogalerii se jedná o mohutné červené SUV s křídlovými dveřmi u prostřední řady sedaček. Dva elektromotory poskytují tomuto vozu neuvěřitelných 515 kW (700 k), nejvyšší rychlost 250 km/h a zrychlení z 0-100 km/h za 3,5 s.

A ještě jedna skvělá zpráva na adresu SPŠ Tábor, která obstála také v roli pořadatele. Odměnou za pětileté úsilí v propagaci alternativních pohonů byla přítomnost dvou mistrů světa, kteří si za start zvolili Tábor a logicky nescházeli ani při registraci a technické přejímce automobilů v areálu školy. V hodnocení technického komisaře Mezinárodní automobilové federace FIA, Belgičana Thierryho Deflandrea, jasně zazněl obdiv nad bezchybnou prací školního týmu organizátorů a nad mobilním dobíjecím zařízením pro elektromobily, vyvinutým našimi odborníky a nasazeným poprvé v roce 2016, kdy se rovněž za pořadatelské spoluúčasti SPŠ Tábor New Energies Rallye stala součástí světového šampionátu FIA.

(gam)
(foto: Libor Borč, Marcel Gause)
(video: ČK motorsport)

Pátek, 24. listopad 2017
Další maturitní ples - tentokrát 4La. Ale pozor - dnes stužkujeme a tančíme na Střelnici!
Středa, 22. listopad 2017
Začíná tradiční jihočeská přehlídka středních škol Vzdělání a řemeslo. Až do pátku můžete navštívit i náš stánek na výstavišti v ČB
Pondělí, 20. listopad 2017
Další třídou, která navštíví JE Temelín, bude 4Lb. Maturanti z fyziky mají oči a uši dokořán.
Pondělí, 20. listopad 2017
Ode dneška celý týden budou učitelé 6 zemí (CZ, D, HR, PL, SK, SLO) připravovat další díl projektu IP&IE - ERASMUS+ ve slovinské Škofja Loce
Sobota, 18. listopad 2017
Sobotní večer a noc v Palcátu patří maturantům ze 4Sa!!!
Pátek, 17. listopad 2017
Dnešním státním svátkem si připomínáme boj za svobodu a demokracii. Pozor - snadno ji ztratit, těžko získávat zpět!
Středa, 15. listopad 2017
Třídní schůzky rodičů se konají dnes v budovách A i B: učební obory od 15 hodin, maturitní obory od 16 hodin. Rozpisy jsou vyvěšeny u vchodu
Do JE Temelín na tradiční exkurzi se dnes vydala třída 2P
Středa, 15. listopad 2017
Včera jsme lovili bobříka informatiky, dnes lovíme medaile z bazénu - na krajském přeboru středních škol v plavání chlapců a dívek :-)
Úterý, 14. listopad 2017
Pssst! Lovíme bobříka informatiky!
Úterý, 14. listopad 2017
Komu zvoní v pozdním odpoledni v uších, o tom se nejspíš mluví na čtvrtletní klasifikační poradě. A to nebývá moc dobré... :-(
Pondělí, 13. listopad 2017
Kdo je z Písku, Milevska, Kovářova a okolí, ten může navštívit naši expozici na písecké burze středních škol
Pondělí, 13. listopad 2017
Třída 4La jede na exkurzi do JE Temelín. Poznatky se jistě hodí k maturitě!
Pátek, 10. listopad 2017
V maturitním plesání pokračujeme v hotelu Palcát se třídou 4Lb. Příjemnou zábavu!
Středa, 08. listopad 2017
Naše basketbalistky bojují pod děravými koši na turnaji středních škol
Úterý, 07. listopad 2017
Táborské DON hraje pro školy: představení Ekonomie dobra a zla navštíví 4.ročníky, třeťáci jdou na představení Už je tady zas.
Úterý, 07. listopad 2017
Zájemci z Vysočiny mohou dnes navštívit naši expozici na prezentaci středních škol v Pelhřimově.
Pondělí, 06. listopad 2017
Ode dneška celý týden se prváci vystřídají na zajímavém pořadu Bible a člověk 21.století. Zem, která nemá své nebe, ztratila všechno -i sebe
Pondělí, 06. listopad 2017
Tento týden probíhají oborové porady: 6.11. pro lyceum, 7.11. pro stavebnictví, 8.11. pro strojírenství a 9.11. pro nástavbu a učební obory
Sobota, 04. listopad 2017
Letošní sezónu maturitních plesů zahajují třídy 4P a 2N. Tradičně zvou všechny příznivce do Palcátu!