SPŠ Tábor šestá na New Energies Rallye

lehkoatletický Pohár CORNY
fotbalový turnaj technických škol ve Velešíně
státní svátek - Den české státnosti
Studijní cesta pedagogů SPŠ na partnerskou školu Technická akadémia Spišská Nová Ves 28.9.-1.10.2017
ředitelské volno pro všechny žáky školy

SPŠ Tábor šestá na New Energies Rallye

Celkem 33 posádek se přihlásilo ke startu do šestého ročníku New Energies Rallye, určené automobilům na alternativní pohony, která se konala o právě uplynulém víkendu jako nedílná součást tradiční Rallye Český Krumlov 2017. Město Tábor v ní mělo významné zastoupení, protože společně s rakouským Freistadtem se stalo místem, odkud celá soutěž ve čtvrtek 18. května odstartovala hvězdicovou jízdou do centra dění v Českém Krumlově.

Od jejího založení v roce 2012 se na soutěži pořadatelsky spolupodílí táborská průmyslová škola, která v tomto roce nasadila i vlastní posádku. Ta si vůbec nevedla špatně. Lukáš Hataš a Jiří Dvořák s elektromobilem Tesla X se po třídenním souboji s časem na rychlostních testech po jihočeských silnicích umístili na vynikající šesté pozici. K tak dobrému výsledku jim pomohl především zlepšený výkon v sobotní části rallye, v níž poskočili pořadím o šest příček vzhůru. Navíc se v kategorii IIIa, určené čistokrevným elektromobilům, umístili na pódiové druhé pozici. Při premiérovém startu skvělý úspěch.

Účast SPŠ Tábor by se nedala realizovat bez pomoci Asociace pro elektromobilitu České republiky. Díky ní bylo možné nasadit špičkový elektromobil Tesla X, který nejen v Táboře, ale kdekoliv na trati vzbuzoval zaslouženou pozornost. Ve fotogalerii se jedná o mohutné červené SUV s křídlovými dveřmi u prostřední řady sedaček. Dva elektromotory poskytují tomuto vozu neuvěřitelných 515 kW (700 k), nejvyšší rychlost 250 km/h a zrychlení z 0-100 km/h za 3,5 s.

A ještě jedna skvělá zpráva na adresu SPŠ Tábor, která obstála také v roli pořadatele. Odměnou za pětileté úsilí v propagaci alternativních pohonů byla přítomnost dvou mistrů světa, kteří si za start zvolili Tábor a logicky nescházeli ani při registraci a technické přejímce automobilů v areálu školy. V hodnocení technického komisaře Mezinárodní automobilové federace FIA, Belgičana Thierryho Deflandrea, jasně zazněl obdiv nad bezchybnou prací školního týmu organizátorů a nad mobilním dobíjecím zařízením pro elektromobily, vyvinutým našimi odborníky a nasazeným poprvé v roce 2016, kdy se rovněž za pořadatelské spoluúčasti SPŠ Tábor New Energies Rallye stala součástí světového šampionátu FIA.

(gam)
(foto: Libor Borč, Marcel Gause)
(video: ČK motorsport)

Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!
Čtvrtek, 21. září 2017
Stavaři a strojaři/TZB mají dopoledne odborný seminář firmy Havle.
Středa, 20. září 2017
Projekt IP&IE ERASMUS+ finišuje, odpoledne odprezentuje výsledky a vyhodnotí svůj projektový týden v Táboře
Středa, 20. září 2017
Na stavební veletrh FOR ARCH do Prahy dnes jede třída 3P, zítra obě nástavby a tesaři ze 2.a 3.ročníku
Úterý, 19. září 2017
Tým projektu IP&IE ERASMUS+ navštíví dopoledne firmu Kovosvit, odpoledne pokračuje pracemi v dílnách, laboratořích a na počítačích
Úterý, 19. září 2017
Učňové - zedníci jedou soutěžit 4 dny v odborných dovednostech na veletrh FOR ARCH do Prahy. Držíme palce!
Pondělí, 18. září 2017
Začíná pracovní část projektu IP&IE ERASMUS+. Po slavnostním úvodu se mezinárodní týmy věnují 3D tisku a jeho využití
Pondělí, 18. září 2017
Mezinárodní skupina studentů projektu Edison dnes zahajuje každoroční týdenní působení na naší škole. Wellcome!
Pondělí, 18. září 2017
Gratulujeme bronzovým Machrům roku - našim učňům oboru strojní mechanik! Úspěch v celostátní soutěži těší :-)
Neděle, 17. září 2017
Tým projektu IP&IE ERASMUS+ poznává Jižní Čechy: včera Tábor, dnes Český Krumlov, Holašovice, Temelín jako kontrast současnosti
Pátek, 15. září 2017
Vítáme projektové týmy z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. ERASMUS+ začínáme účastí na Táborských setkáních
Čtvrtek, 14. září 2017
Hodně štěstí a úspěch všem, kteří dnes skládají ústní část závěrečných učňovských zkoušek v podzimním termínu
Čtvrtek, 14. září 2017
Žáci, kteří opravili DT nebo ústní části MZ,si mohou vyzvednout matur.vysvědčení proti podpisu na podatelně školy, též protokol o SČ MZ
O titul Machři roku bojují dnes naši učňové v Praze
Středa, 13. září 2017
Dnes STARTuje třída 1Lb. Až do pátku mají žáci možnost poznávat se a tvořit tým, který bude úspěšně fungovat po celé 4 roky...
Pondělí, 11. září 2017
Slavnostní oblečení, nervozita a doufejme, že na konci radost: to jsou profilové a ústní maturitní zkoušky v podzimním období na naší škole.
Pondělí, 11. září 2017
Výsledky didaktických testů MZ byly rozeslány žákům a na školní síť. Výsledky písemných prací z CJL a AJ zveřejní CERMAT v pátek 15.9.2017
Pátek, 08. září 2017
Maturanti, nezapomeňte! V pondělí v 7:55, tentokrát netradičně ve 3.patře budovy B. Kdo obhajuje MP, přijde o půlhodinku dříve. Hodně štěstí