Talent nám nechybí

Ústní maturity 4Lb
Ústní maturity 4Sa
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Sa
Závěrečné zkoušky učebních oborů - písemná část
Praktická část závěrečných zkoušek učňů - 3Tr, studijní volno mají 3Sm a 3Z

Talent nám nechybí

V počtu tři nominovaní a tři nominující jsme se 14.2.2017, zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Talent Jihočeského kraje 2016.

Akce se konala v Koncertní síni O. Jeremiáše v Českých Budějovicích pod záštitou DDM. Toho, že to bude opravdu slavnostní okamžik, si mohli všimnout i všichni kolemjdoucí, kteří před čtvrtou hodinou procházeli blízkou ulicí. Nastrojené slečny a malí i větší muži v oblecích postupně zaplňovali sál. Volná místa pak obsazovali rodiče, prarodiče i pedagogové.

Slavnostního zahájení se ujal ředitel DDM, pan Mgr. Josef Hošek. Slovem příjemně provázela velmi milá a usměvavá moderátorka. Do programu byla zařazena i čtyři vystoupení soutěžících v kategorii umělecké – hudební.

Nevyjmenuji vám všech 71 nominovaných, kteří byli rozděleni do sedmi kategorií, ale sama za sebe vám řeknu, že jsem nestačila obdivovat všechny děti i mladé za jejich úspěchy, které dosahují nejen v republikových, ale i celostátních soutěžích. Výkony mnohých z nich jsou srovnatelné s výsledky dospělých. A co je důležité, všichni mají svá přání a sny, pro které jsou schopni leccos obětovat a překonávat překážky. Hoří pro život i pro ty sny.

A celým podvečerem se tak nesla radost všech přítomných i hrdost i obdiv.

My jsme si z velmi náročného „boje“ přivezli:

dvě Čestná uznání

Adam Dolejší ze 4La, kategorie humanitní, oceněn za :

• 1. místo v Okresním kole olympiády v ČJ
  • 1. místo ve 13. ročníku literární soutěže O jihočeskou žabku vyhlášenou Krajským úřadem Jihočeského kraje ve spolupráci s Jihočeským klubem Obce spisovatelů (předsedkyně Hana Hosnedlová)
  • 3. místov umělecké kategorii Talent okresu

Martin Hošek ze 3La, kategorie umělecká – výtvarná, oceněn za:

• svoji profesionalitu i vstřícný přístup, na který se můžeme vždy spolehnout na pravidelných školních fotografických workshopech, kde své zkušenosti a znalosti ochotně předává dál
  • to, že se věnuje portrétní fotografii stejně dobře jako dokumentárním snímkům, ale asi nejraději chodí jen tak krajinou a zachycuje prchavé okamžiky světa kolem nás
  • radost, kterou dělá svými snímky, mezi nimiž vynikají ty, které vypráví o krajině domova a zachycují i jímavou a zádumčivou jihočeskou krajinu a kouzlo i malebnost rodného města Tábora
  • 1. místo v celostátní fotografické soutěži " Mladí fotografují památky"

1. místo ve své, sportovní kategorii

Štěpán Svoboda ze 2P, kategorie sportovní, oceněn za:

• svůj více než aktivní vztah ke sportu, kde jeho specialitou jsou atletické disciplíny, zvláště skok vysoký
  • 2. místo na mistrovství České republiky v atletice pro rok 2016 ze dne 21.2.2016, a to za výkon 191 cm
  • získání titulu "Mistr České republiky pro rok 2016" ze dne 25.6.2016 za skok vysoký s výkonem 201 cm

Myslím si, že to byl pro všechny nezapomenutelný zážitek a také potvrzení toho, že přes všechno, co se o mladé generaci obecně říká, je skutečnost mnohem nadějnější.

(man)
(foto: Gabriela Manová)

Středa, 24. květen 2017
První ročníky se postupně vystřídají v kinosále na besedě Energie - budoucnost lidstva. Tradičně ji připravila vzdělávací agentura JLM
Úterý, 23. květen 2017
Zatímco 4La dnes končí obhajoby a odpoledne zahajuje ústní maturity, 4Sb ráno k obhajobám maturitních prací nastupuje.
Úterý, 23. květen 2017
3Tr vyjela krátce před závěrečnými zkouškami na odbornou exkurzi do Dřevařských závodů v Lukavci.
Pondělí, 22. květen 2017
Druhý týden ústních maturit: k obhajobám maturitních prací dnes nastupuje třída 4La. Hodně úspěchů!
Pondělí, 22. květen 2017
Desetičlenná skupina žáků s pedagogickým doprovodem vyrazila dnes ráno na týdenní stáž na partnerské škole ve slovinské Škofja Loce
Pátek, 19. květen 2017
Žáci 2.ročníku besedují v kinosále s poslancem Parlamentu EU JUDr. Jiřím Pospíšilem.
Čtvrtek, 18. květen 2017
Dnes odpoledne maturitní zkoušky ve 4P i ve 2N slavnostně zakončíme vyhlášením prvních letošních absolventů.
Středa, 17. květen 2017
Maturity pokračují: ve 4P začínají ústní zkoušky, 2N se přidává obhajobami maturitních prací
Úterý, 16. květen 2017
Profilové maturity letos zahajuje 4P obhajobami maturitních prací. Hodně štěstí - víte, že přeje připraveným?!
Pondělí, 15. květen 2017
Kompletní třetí ročník studijních oborů dnes zahajuje měsíční souvislou praxi ve firmách, nástavbové studium jde do firem na 2 týdny.
Pondělí, 15. květen 2017
Od letoška zavádíme týdenní praxe ve školních dílnách v technickém lyceu. Někomu to třeba pomůže při výběru odborného zaměření
Pátek, 12. květen 2017
Druháci strojaři a stavaři dnes končí svoji měsíční odbornou praxi ve firmách. Od pondělka je zase uvidíme ve školních lavicích.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Úspěšný dětský divadelní soubor ZŠ Komenského v Soběslavi hraje v našem kinosále Oscara Wilda. Přijdeme se podívat.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Výsledky DT přijdou z Cermatu 15.5., poté je rozešleme elektronicky žákům. Výsledky PP přijdou před začátkem ústních zkoušek třídy.
Pátek, 05. květen 2017
Bystré hlavy Táborska přihlášené k obtížnější Matematice+ se soustředily na spádové škole, tedy u nás. Od 9:00 píšeme didaktický test MA+
Pátek, 05. květen 2017
Valná hromada Asociace Enersol probíhá na naší škole právě dnes, vítáme účastníky z celé ČR
Středa, 03. květen 2017
Maturity pokračují didaktickými testy: od 8:00 DT z češtiny, od 12:15 DT z angličtiny. Hodně štěstí!
Středa, 03. květen 2017
Třída 1Sa je dnes na odborné exkurzi v Motoru Jikov
Úterý, 02. květen 2017
A jsou tu maturity! Přejeme všem bystrou hlavu u DT z matematiky od 8 hodin a dobré nápady u PP z angličtiny od 13 hodin