Talent nám nechybí

1.postupový test z matematiky pro 1.ročník studijních oborů
Podzimní prázdniny pro žáky a studijní volno pro pedagogy 26.-27.10.2017
Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu
Dvoudenní dborná exkurze 1N a 2N - TON Bystřice p.H., WOOD TEC Brno 2. - 3. 11.
Bible a člověk 21.století - pořady pro 1.ročníky ve dnech 6., 8., 9. a 10.11.
DON Tábor dnes hraje školní představení: pro 4.ročníky Ekonomie dobra a zla, pro 3.ročníky Už je tady zas
Prezentace středních škol v Pelhřimově

Talent nám nechybí

V počtu tři nominovaní a tři nominující jsme se 14.2.2017, zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Talent Jihočeského kraje 2016.

Akce se konala v Koncertní síni O. Jeremiáše v Českých Budějovicích pod záštitou DDM. Toho, že to bude opravdu slavnostní okamžik, si mohli všimnout i všichni kolemjdoucí, kteří před čtvrtou hodinou procházeli blízkou ulicí. Nastrojené slečny a malí i větší muži v oblecích postupně zaplňovali sál. Volná místa pak obsazovali rodiče, prarodiče i pedagogové.

Slavnostního zahájení se ujal ředitel DDM, pan Mgr. Josef Hošek. Slovem příjemně provázela velmi milá a usměvavá moderátorka. Do programu byla zařazena i čtyři vystoupení soutěžících v kategorii umělecké – hudební.

Nevyjmenuji vám všech 71 nominovaných, kteří byli rozděleni do sedmi kategorií, ale sama za sebe vám řeknu, že jsem nestačila obdivovat všechny děti i mladé za jejich úspěchy, které dosahují nejen v republikových, ale i celostátních soutěžích. Výkony mnohých z nich jsou srovnatelné s výsledky dospělých. A co je důležité, všichni mají svá přání a sny, pro které jsou schopni leccos obětovat a překonávat překážky. Hoří pro život i pro ty sny.

A celým podvečerem se tak nesla radost všech přítomných i hrdost i obdiv.

My jsme si z velmi náročného „boje“ přivezli:

dvě Čestná uznání

Adam Dolejší ze 4La, kategorie humanitní, oceněn za :

• 1. místo v Okresním kole olympiády v ČJ
  • 1. místo ve 13. ročníku literární soutěže O jihočeskou žabku vyhlášenou Krajským úřadem Jihočeského kraje ve spolupráci s Jihočeským klubem Obce spisovatelů (předsedkyně Hana Hosnedlová)
  • 3. místov umělecké kategorii Talent okresu

Martin Hošek ze 3La, kategorie umělecká – výtvarná, oceněn za:

• svoji profesionalitu i vstřícný přístup, na který se můžeme vždy spolehnout na pravidelných školních fotografických workshopech, kde své zkušenosti a znalosti ochotně předává dál
  • to, že se věnuje portrétní fotografii stejně dobře jako dokumentárním snímkům, ale asi nejraději chodí jen tak krajinou a zachycuje prchavé okamžiky světa kolem nás
  • radost, kterou dělá svými snímky, mezi nimiž vynikají ty, které vypráví o krajině domova a zachycují i jímavou a zádumčivou jihočeskou krajinu a kouzlo i malebnost rodného města Tábora
  • 1. místo v celostátní fotografické soutěži " Mladí fotografují památky"

1. místo ve své, sportovní kategorii

Štěpán Svoboda ze 2P, kategorie sportovní, oceněn za:

• svůj více než aktivní vztah ke sportu, kde jeho specialitou jsou atletické disciplíny, zvláště skok vysoký
  • 2. místo na mistrovství České republiky v atletice pro rok 2016 ze dne 21.2.2016, a to za výkon 191 cm
  • získání titulu "Mistr České republiky pro rok 2016" ze dne 25.6.2016 za skok vysoký s výkonem 201 cm

Myslím si, že to byl pro všechny nezapomenutelný zážitek a také potvrzení toho, že přes všechno, co se o mladé generaci obecně říká, je skutečnost mnohem nadějnější.

(man)
(foto: Gabriela Manová)

Čtvrtek, 19. říjen 2017
Výuka dnes končí ve 12:25, poté se pedagogové zúčastní kurzu první pomoci
Středa, 18. říjen 2017
Nevíte, jaký obor studovat / čím se vyučit po ZŠ? Navštivte naši expozici na burze středních škol v hotelu Palcát v Táboře!
Pátek, 13. říjen 2017
Žáci mají ředitelské volno, zaměstnanci SPŠ celodenní školení BOZP
Pátek, 13. říjen 2017
Dnes odpoledne zasedá školská rada SPŠ od 15:30 ve sborovně
Čtvrtek, 12. říjen 2017
V Třeboni probíhá prezentace středních škol, samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 12. říjen 2017
Kdo uteče, ten vyhraje. Přesně řečeno, kdo uteče ostatním, vyhraje dnešní závod středoškoláků v přespolním běhu. Fandíme našim!
Středa, 11. říjen 2017
Pozor! Ve škole je klokan! Ovšem klokan matematický - celosvětová soutěž pro bystré a logicky uvažující žáky :-)
Středa, 11. říjen 2017
Vyhráli! kdo? naši kluci. co? pohár středních škol České republiky v lehké atletice - poprvé v historii! Gratulujeme mistrům!
Úterý, 10. říjen 2017
Čtvrťáci strojaři sledují technické novinky průmyslu 4.0 na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
Úterý, 10. říjen 2017
Do Brna na veletrh jsme nepřijeli jen koukat, i když je na co. Naše družstvo strojařů soutěží v CNC programování. Držíme palce!
Pondělí, 09. říjen 2017
Kinosál na celý týden zabralo anglické divadlo. Dnes hraje pro žáky SPŠ, od zítřka pro ostatní SŠ a ZŠ Táborska.
Pondělí, 09. říjen 2017
Dnes a zítra držíme palce našemu lehkoatletickému týmu! Vyhráli jsme kraj, o pohár středních škol bojujeme ve finále ČR v Břeclavi
Sobota, 07. říjen 2017
Čelkovice 2017 - tradiční jízda automobilů - veteránů. Řidiči a diváci jsou ze všech věkových kategorií.
Sobota, 30. září 2017
Maturanti, školní seznam literárních děl k MZ 2017-2018 byl právě zveřejněn. A už vám to začíná odtikávat...
Čtvrtek, 28. září 2017
Je státní svátek, ale pedagogové SPŠ se vydali na 4-denní studijní cestu. Partnerská Technická akadémia Spišská Nová Ves nás čeká :-)
Středa, 27. září 2017
Naši fotbalisté bojují na turnaji technických škol ve Velešíně.
Úterý, 26. září 2017
Sportovní reprezentace prumky začíná lehkoatletickým Pohárem CORNY. Zase vyhrajeme!?!
Pondělí, 25. září 2017
Gratulujeme - našim učňům oboru zedník! Zvítězili v celostátní soutěži odborných dovedností SUSO, v mezinárodním měřítku byli druzí!
Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!