Tomáš Jedlička v projektu MatemaTech

1.postupový test z matematiky pro 1.ročník studijních oborů
Podzimní prázdniny pro žáky a studijní volno pro pedagogy 26.-27.10.2017
Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu
Dvoudenní dborná exkurze 1N a 2N - TON Bystřice p.H., WOOD TEC Brno 2. - 3. 11.
Bible a člověk 21.století - pořady pro 1.ročníky ve dnech 6., 8., 9. a 10.11.
DON Tábor dnes hraje školní představení: pro 4.ročníky Ekonomie dobra a zla, pro 3.ročníky Už je tady zas
Prezentace středních škol v Pelhřimově

Tomáš Jedlička v projektu MatemaTech

Účastníky mezinárodního projektu MatemaTech, který si klade za cíl najít cesty ke zvýšení zájmu žáků základních a středních škol o studium technických a přírodovědných oborů prostřednictvím matematiky, jsou především zkušení učitelé z českých a rakouských škol. Jedním z přispívajících se však tentokrát stal i žák čtvrtého ročníku technického lycea Tomáš Jedlička.

Ve dnech od 31. března do 1. dubna 2017 proběhl v pořadí již druhý společný workshop projektu MatemaTech, ve kterém spolupracují učitelé vybraných základních a středních škol spolu se zástupci průmyslových podniků a s odborníky na vzdělávání v matematice, a to jak z České republiky, tak ze sousedního Rakouska. Jejich hlavním cílem je popularizace matematiky pro žáky pomocí propojení tohoto méně oblíbeného předmětu s reálnou praxí. Více o uvedeném projektu lze nalézt na webových stránkách www.matematech.cz.

Důkazem, že se cíle projektu daří plnit, je i účast našeho žáka čtvrtého ročníku technického lycea Tomáše Jedličky. Tomáš vystoupil na uvedeném workshopu se svou maturitní prací na téma „Příprava pracovních listů do výuky matematiky pomocí GeoGebra 3D“. Součástí práce jsou i metodické listy, podle kterých tak může učitel vytvořené materiály bez větších problémů zařadit do své výuky. Mohl si tak nanečisto vyzkoušet představení své práce, kterou bude za několik málo týdnů obhajovat před maturitní komisí. Vzhledem k tomu, že se jedná o mezinárodní projekt, musel přednášet v anglickém jazyce. Pro Tomáše však tento fakt nebyl velkou překážkou a svým jazykovým projevem i kvalitním zpracováním samotné práce tak velmi zaujal všechny zúčastněné, zvláště pak rakouskou část publika.

Pro Tomáše to ale nebyla první zkušenost s přednášením pro odborně zaměřené publikum. Již v minulosti vystupoval na podobně zaměřených setkání učitelů matematiky a vždy na všechny zapůsobil svým nadšením pro věc i profesionálním vystupováním. První přednášku dokonce absolvoval již jako žák druhého ročníku v rámci Dalšího vzdělávání učitelů matematiky.

Tomášovi patří velké díky za projevenou aktivitu a přejeme mu, aby nabyté zkušenosti zužitkoval nejen u blížící se maturitní zkoušky, ale i ve svém dalším životě.

(kol)
(Foto: Pavel Kolář)

Čtvrtek, 19. říjen 2017
Výuka dnes končí ve 12:25, poté se pedagogové zúčastní kurzu první pomoci
Středa, 18. říjen 2017
Nevíte, jaký obor studovat / čím se vyučit po ZŠ? Navštivte naši expozici na burze středních škol v hotelu Palcát v Táboře!
Pátek, 13. říjen 2017
Žáci mají ředitelské volno, zaměstnanci SPŠ celodenní školení BOZP
Pátek, 13. říjen 2017
Dnes odpoledne zasedá školská rada SPŠ od 15:30 ve sborovně
Čtvrtek, 12. říjen 2017
V Třeboni probíhá prezentace středních škol, samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 12. říjen 2017
Kdo uteče, ten vyhraje. Přesně řečeno, kdo uteče ostatním, vyhraje dnešní závod středoškoláků v přespolním běhu. Fandíme našim!
Středa, 11. říjen 2017
Pozor! Ve škole je klokan! Ovšem klokan matematický - celosvětová soutěž pro bystré a logicky uvažující žáky :-)
Středa, 11. říjen 2017
Vyhráli! kdo? naši kluci. co? pohár středních škol České republiky v lehké atletice - poprvé v historii! Gratulujeme mistrům!
Úterý, 10. říjen 2017
Čtvrťáci strojaři sledují technické novinky průmyslu 4.0 na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
Úterý, 10. říjen 2017
Do Brna na veletrh jsme nepřijeli jen koukat, i když je na co. Naše družstvo strojařů soutěží v CNC programování. Držíme palce!
Pondělí, 09. říjen 2017
Kinosál na celý týden zabralo anglické divadlo. Dnes hraje pro žáky SPŠ, od zítřka pro ostatní SŠ a ZŠ Táborska.
Pondělí, 09. říjen 2017
Dnes a zítra držíme palce našemu lehkoatletickému týmu! Vyhráli jsme kraj, o pohár středních škol bojujeme ve finále ČR v Břeclavi
Sobota, 07. říjen 2017
Čelkovice 2017 - tradiční jízda automobilů - veteránů. Řidiči a diváci jsou ze všech věkových kategorií.
Sobota, 30. září 2017
Maturanti, školní seznam literárních děl k MZ 2017-2018 byl právě zveřejněn. A už vám to začíná odtikávat...
Čtvrtek, 28. září 2017
Je státní svátek, ale pedagogové SPŠ se vydali na 4-denní studijní cestu. Partnerská Technická akadémia Spišská Nová Ves nás čeká :-)
Středa, 27. září 2017
Naši fotbalisté bojují na turnaji technických škol ve Velešíně.
Úterý, 26. září 2017
Sportovní reprezentace prumky začíná lehkoatletickým Pohárem CORNY. Zase vyhrajeme!?!
Pondělí, 25. září 2017
Gratulujeme - našim učňům oboru zedník! Zvítězili v celostátní soutěži odborných dovedností SUSO, v mezinárodním měřítku byli druzí!
Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!