Vavříny sklízejí i naši absolventi

Ústní maturity 4Lb
Ústní maturity 4Sa
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Sa
Závěrečné zkoušky učebních oborů - písemná část
Praktická část závěrečných zkoušek učňů - 3Tr, studijní volno mají 3Sm a 3Z

Vavříny sklízejí i naši absolventi

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor: Cena

Dne 20. dubna 2017 se v Českých Budějovicích konal v hotelu Clarion slavnostní večer, kde byly vyhlášeny výsledky soutěže PRESTA JEŽNÍ ČECHY 2014-2016. V rámci soutěže probíhá i soutěž studentských prací. V tomto ročníku soutěže jsme se zúčastnili s třemi projekty studentů naší školy. Titul PRESTA STUDENT 2014-2016 vyhrál náš bývalý žák oboru Pozemní stavitelství, Tomáš Urban, s projektem Moderní rodinný dům.

Práce byla vyhodnocena za kvalitní zpracování projektové dokumentace spojené s nápaditým architektonickým řešením. Gratulujeme k umístění v soutěži.

O soutěži
Smyslem soutěžní přehlídky je prezentovat odbornou a technickou úroveň žáků a studentů stavebních škol v jihočeském regionu. Studentské práce nesou pečeť individuálního projektového návrhu a nestandardního technického a konstrukčního řešení. Posláním přehlídky je ukázat široké veřejnosti, že stavební školy dávají svým žákům a studentům dobré teoretické základy a praktické návyky, které jim umožňují rozvinout své schopnosti a talent.
Soutěžní přehlídka hodnotí přihlášené projekty z pohledu konstrukčního a uživatelského řešení, se zahrnutím hledisek grafického zpracování, techniky prostředí, stavební ekonomiky a v neposlední řadě i architektonického působení návrhu jako celku. Do této soutěžní přehlídky může každý řádný žák, student stavební školy na území Jihočeského kraje přihlásit jeden projekt, vypracovaný v roce 2014 - 2016 jako školní studentskou práci. U všech představovaných projektů bude uvedeno jméno autora, název školy, ročníku a jméno vedoucího učitele projektu
(zdroj: www.cssi-cr.cz)

(baz,nov)
(foto: Alena Bažantová, Tomáš Urban)

Středa, 24. květen 2017
První ročníky se postupně vystřídají v kinosále na besedě Energie - budoucnost lidstva. Tradičně ji připravila vzdělávací agentura JLM
Úterý, 23. květen 2017
Zatímco 4La dnes končí obhajoby a odpoledne zahajuje ústní maturity, 4Sb ráno k obhajobám maturitních prací nastupuje.
Úterý, 23. květen 2017
3Tr vyjela krátce před závěrečnými zkouškami na odbornou exkurzi do Dřevařských závodů v Lukavci.
Pondělí, 22. květen 2017
Druhý týden ústních maturit: k obhajobám maturitních prací dnes nastupuje třída 4La. Hodně úspěchů!
Pondělí, 22. květen 2017
Desetičlenná skupina žáků s pedagogickým doprovodem vyrazila dnes ráno na týdenní stáž na partnerské škole ve slovinské Škofja Loce
Pátek, 19. květen 2017
Žáci 2.ročníku besedují v kinosále s poslancem Parlamentu EU JUDr. Jiřím Pospíšilem.
Čtvrtek, 18. květen 2017
Dnes odpoledne maturitní zkoušky ve 4P i ve 2N slavnostně zakončíme vyhlášením prvních letošních absolventů.
Středa, 17. květen 2017
Maturity pokračují: ve 4P začínají ústní zkoušky, 2N se přidává obhajobami maturitních prací
Úterý, 16. květen 2017
Profilové maturity letos zahajuje 4P obhajobami maturitních prací. Hodně štěstí - víte, že přeje připraveným?!
Pondělí, 15. květen 2017
Kompletní třetí ročník studijních oborů dnes zahajuje měsíční souvislou praxi ve firmách, nástavbové studium jde do firem na 2 týdny.
Pondělí, 15. květen 2017
Od letoška zavádíme týdenní praxe ve školních dílnách v technickém lyceu. Někomu to třeba pomůže při výběru odborného zaměření
Pátek, 12. květen 2017
Druháci strojaři a stavaři dnes končí svoji měsíční odbornou praxi ve firmách. Od pondělka je zase uvidíme ve školních lavicích.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Úspěšný dětský divadelní soubor ZŠ Komenského v Soběslavi hraje v našem kinosále Oscara Wilda. Přijdeme se podívat.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Výsledky DT přijdou z Cermatu 15.5., poté je rozešleme elektronicky žákům. Výsledky PP přijdou před začátkem ústních zkoušek třídy.
Pátek, 05. květen 2017
Bystré hlavy Táborska přihlášené k obtížnější Matematice+ se soustředily na spádové škole, tedy u nás. Od 9:00 píšeme didaktický test MA+
Pátek, 05. květen 2017
Valná hromada Asociace Enersol probíhá na naší škole právě dnes, vítáme účastníky z celé ČR
Středa, 03. květen 2017
Maturity pokračují didaktickými testy: od 8:00 DT z češtiny, od 12:15 DT z angličtiny. Hodně štěstí!
Středa, 03. květen 2017
Třída 1Sa je dnes na odborné exkurzi v Motoru Jikov
Úterý, 02. květen 2017
A jsou tu maturity! Přejeme všem bystrou hlavu u DT z matematiky od 8 hodin a dobré nápady u PP z angličtiny od 13 hodin