Vavříny sklízejí i naši absolventi

1.postupový test z matematiky pro 1.ročník studijních oborů
Podzimní prázdniny pro žáky a studijní volno pro pedagogy 26.-27.10.2017
Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu
Dvoudenní dborná exkurze 1N a 2N - TON Bystřice p.H., WOOD TEC Brno 2. - 3. 11.
Bible a člověk 21.století - pořady pro 1.ročníky ve dnech 6., 8., 9. a 10.11.
DON Tábor dnes hraje školní představení: pro 4.ročníky Ekonomie dobra a zla, pro 3.ročníky Už je tady zas
Prezentace středních škol v Pelhřimově

Vavříny sklízejí i naši absolventi

Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor: Cena

Dne 20. dubna 2017 se v Českých Budějovicích konal v hotelu Clarion slavnostní večer, kde byly vyhlášeny výsledky soutěže PRESTA JEŽNÍ ČECHY 2014-2016. V rámci soutěže probíhá i soutěž studentských prací. V tomto ročníku soutěže jsme se zúčastnili s třemi projekty studentů naší školy. Titul PRESTA STUDENT 2014-2016 vyhrál náš bývalý žák oboru Pozemní stavitelství, Tomáš Urban, s projektem Moderní rodinný dům.

Práce byla vyhodnocena za kvalitní zpracování projektové dokumentace spojené s nápaditým architektonickým řešením. Gratulujeme k umístění v soutěži.

O soutěži
Smyslem soutěžní přehlídky je prezentovat odbornou a technickou úroveň žáků a studentů stavebních škol v jihočeském regionu. Studentské práce nesou pečeť individuálního projektového návrhu a nestandardního technického a konstrukčního řešení. Posláním přehlídky je ukázat široké veřejnosti, že stavební školy dávají svým žákům a studentům dobré teoretické základy a praktické návyky, které jim umožňují rozvinout své schopnosti a talent.
Soutěžní přehlídka hodnotí přihlášené projekty z pohledu konstrukčního a uživatelského řešení, se zahrnutím hledisek grafického zpracování, techniky prostředí, stavební ekonomiky a v neposlední řadě i architektonického působení návrhu jako celku. Do této soutěžní přehlídky může každý řádný žák, student stavební školy na území Jihočeského kraje přihlásit jeden projekt, vypracovaný v roce 2014 - 2016 jako školní studentskou práci. U všech představovaných projektů bude uvedeno jméno autora, název školy, ročníku a jméno vedoucího učitele projektu
(zdroj: www.cssi-cr.cz)

(baz,nov)
(foto: Alena Bažantová, Tomáš Urban)

Čtvrtek, 19. říjen 2017
Výuka dnes končí ve 12:25, poté se pedagogové zúčastní kurzu první pomoci
Středa, 18. říjen 2017
Nevíte, jaký obor studovat / čím se vyučit po ZŠ? Navštivte naši expozici na burze středních škol v hotelu Palcát v Táboře!
Pátek, 13. říjen 2017
Žáci mají ředitelské volno, zaměstnanci SPŠ celodenní školení BOZP
Pátek, 13. říjen 2017
Dnes odpoledne zasedá školská rada SPŠ od 15:30 ve sborovně
Čtvrtek, 12. říjen 2017
V Třeboni probíhá prezentace středních škol, samozřejmě s naší účastí.
Čtvrtek, 12. říjen 2017
Kdo uteče, ten vyhraje. Přesně řečeno, kdo uteče ostatním, vyhraje dnešní závod středoškoláků v přespolním běhu. Fandíme našim!
Středa, 11. říjen 2017
Pozor! Ve škole je klokan! Ovšem klokan matematický - celosvětová soutěž pro bystré a logicky uvažující žáky :-)
Středa, 11. říjen 2017
Vyhráli! kdo? naši kluci. co? pohár středních škol České republiky v lehké atletice - poprvé v historii! Gratulujeme mistrům!
Úterý, 10. říjen 2017
Čtvrťáci strojaři sledují technické novinky průmyslu 4.0 na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
Úterý, 10. říjen 2017
Do Brna na veletrh jsme nepřijeli jen koukat, i když je na co. Naše družstvo strojařů soutěží v CNC programování. Držíme palce!
Pondělí, 09. říjen 2017
Kinosál na celý týden zabralo anglické divadlo. Dnes hraje pro žáky SPŠ, od zítřka pro ostatní SŠ a ZŠ Táborska.
Pondělí, 09. říjen 2017
Dnes a zítra držíme palce našemu lehkoatletickému týmu! Vyhráli jsme kraj, o pohár středních škol bojujeme ve finále ČR v Břeclavi
Sobota, 07. říjen 2017
Čelkovice 2017 - tradiční jízda automobilů - veteránů. Řidiči a diváci jsou ze všech věkových kategorií.
Sobota, 30. září 2017
Maturanti, školní seznam literárních děl k MZ 2017-2018 byl právě zveřejněn. A už vám to začíná odtikávat...
Čtvrtek, 28. září 2017
Je státní svátek, ale pedagogové SPŠ se vydali na 4-denní studijní cestu. Partnerská Technická akadémia Spišská Nová Ves nás čeká :-)
Středa, 27. září 2017
Naši fotbalisté bojují na turnaji technických škol ve Velešíně.
Úterý, 26. září 2017
Sportovní reprezentace prumky začíná lehkoatletickým Pohárem CORNY. Zase vyhrajeme!?!
Pondělí, 25. září 2017
Gratulujeme - našim učňům oboru zedník! Zvítězili v celostátní soutěži odborných dovedností SUSO, v mezinárodním měřítku byli druzí!
Pátek, 22. září 2017
Edison - mezinárodní multikulturní skupina končí týdenní působení na naší škole.
Čtvrtek, 21. září 2017
Loučíme se s přáteli z Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska. Šťastnou cestu domů!