Zedník

Ústní maturity 4Lb
Ústní maturity 4Sa
Zakončení maturitních zkoušek třídy 4Sa
Závěrečné zkoušky učebních oborů - písemná část
Praktická část závěrečných zkoušek učňů - 3Tr, studijní volno mají 3Sm a 3Z

Zedník

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ 2017

Kód a název oboru vzdělání: 36-67-H/01 Zedník
Dosažený stupeň vzdělání: střední vzdělání s výučním listem
Délka a forma studia: 3 roky, denní studium

Absolvent oboru Zedník se uplatní ve stavebních firmách v povolání zedník, a to v pozici zaměstnance nebo zaměstnavatele. Je připraven provádět základní zednické práce na pozemních stavbách, tj. betonování, zdění zdiva z různých druhů materiálů, monolitické a montované vodorovné konstrukce, povrchové úpravy, jednoduché tepelné izolace a hydroizolace, osazovat výrobky přidružené stavební výroby a práce při přestavbách budov. Je připraven samostatně provádět odborné práce v oboru zedník.

Organizace výuky

Příprava žáků je organizována jako tříleté denní studium. Probíhá vždy jeden týden teoretické výuky a jeden týden odborného výcviku v rozsahu stanoveném učebním plánem. Praktické vyučování je zajišťováno na vlastním pracovišti, nebo i na smluvních pracovištích školy u právnických a fyzických osob.

Stipendia

Tento učební obor je podporován stipendijním programem Jihočeského kraje.

Stipendia budou vyplácena po celé tři roky studia v následující výši: v 1. ročníku získá žák 500 Kč měsíčně, za vyznamenání na konci školního roku jednorázově 1000 Kč; ve 2. ročníku získá 600 Kč měsíčně a za vyznamenání na konci školního roku jednorázově 1500 Kč; ve 3. ročníku získá 800 Kč měsíčně a za vyznamenání při závěrečných zkouškách jednorázově 2000 Kč. Za vyznamenání při závěrečných zkouškách pak žák získá jednorázově 3500 Kč. V případě, že žák bude mít prospěch s vyznamenáním, může za celé tři roky získat až 27 tisíc Kč.

Úspěchy žáků oboru Zedník:

Středa, 24. květen 2017
První ročníky se postupně vystřídají v kinosále na besedě Energie - budoucnost lidstva. Tradičně ji připravila vzdělávací agentura JLM
Úterý, 23. květen 2017
Zatímco 4La dnes končí obhajoby a odpoledne zahajuje ústní maturity, 4Sb ráno k obhajobám maturitních prací nastupuje.
Úterý, 23. květen 2017
3Tr vyjela krátce před závěrečnými zkouškami na odbornou exkurzi do Dřevařských závodů v Lukavci.
Pondělí, 22. květen 2017
Druhý týden ústních maturit: k obhajobám maturitních prací dnes nastupuje třída 4La. Hodně úspěchů!
Pondělí, 22. květen 2017
Desetičlenná skupina žáků s pedagogickým doprovodem vyrazila dnes ráno na týdenní stáž na partnerské škole ve slovinské Škofja Loce
Pátek, 19. květen 2017
Žáci 2.ročníku besedují v kinosále s poslancem Parlamentu EU JUDr. Jiřím Pospíšilem.
Čtvrtek, 18. květen 2017
Dnes odpoledne maturitní zkoušky ve 4P i ve 2N slavnostně zakončíme vyhlášením prvních letošních absolventů.
Středa, 17. květen 2017
Maturity pokračují: ve 4P začínají ústní zkoušky, 2N se přidává obhajobami maturitních prací
Úterý, 16. květen 2017
Profilové maturity letos zahajuje 4P obhajobami maturitních prací. Hodně štěstí - víte, že přeje připraveným?!
Pondělí, 15. květen 2017
Kompletní třetí ročník studijních oborů dnes zahajuje měsíční souvislou praxi ve firmách, nástavbové studium jde do firem na 2 týdny.
Pondělí, 15. květen 2017
Od letoška zavádíme týdenní praxe ve školních dílnách v technickém lyceu. Někomu to třeba pomůže při výběru odborného zaměření
Pátek, 12. květen 2017
Druháci strojaři a stavaři dnes končí svoji měsíční odbornou praxi ve firmách. Od pondělka je zase uvidíme ve školních lavicích.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Úspěšný dětský divadelní soubor ZŠ Komenského v Soběslavi hraje v našem kinosále Oscara Wilda. Přijdeme se podívat.
Čtvrtek, 11. květen 2017
Výsledky DT přijdou z Cermatu 15.5., poté je rozešleme elektronicky žákům. Výsledky PP přijdou před začátkem ústních zkoušek třídy.
Pátek, 05. květen 2017
Bystré hlavy Táborska přihlášené k obtížnější Matematice+ se soustředily na spádové škole, tedy u nás. Od 9:00 píšeme didaktický test MA+
Pátek, 05. květen 2017
Valná hromada Asociace Enersol probíhá na naší škole právě dnes, vítáme účastníky z celé ČR
Středa, 03. květen 2017
Maturity pokračují didaktickými testy: od 8:00 DT z češtiny, od 12:15 DT z angličtiny. Hodně štěstí!
Středa, 03. květen 2017
Třída 1Sa je dnes na odborné exkurzi v Motoru Jikov
Úterý, 02. květen 2017
A jsou tu maturity! Přejeme všem bystrou hlavu u DT z matematiky od 8 hodin a dobré nápady u PP z angličtiny od 13 hodin